instagram.com/alexiistherese

Každá z nás niekedy túži po zmene a sama dobre vieš, že je potrebné posunúť sa občas vpred. Či už ide o tvoju prácu, prípadne vzťah. Niekedy však konáme nepremyslene, a potom svoje rozhodnutie môžeme ľutovať.

Ak teda premýšľaš nad tým, že by si chcela ukončiť to, kde sa nachádzaš teraz, nemala by si tak urobiť bez toho, aby si si odpovedala na nasledovné otázky.

Prečo chcem skončiť?

Čo ťa vedie k tomu, aby si skončila? Už viac nie si vo vzťahu/práci šťastná alebo sa stalo niečo, kvôli čomu si sa takto rozhodla? Hľadaj skutočné dôvody, pretože môže byť, že si sa len začala nudiť a upadla si do stereotypu. To sa niekedy dá vyriešiť aj bez toho, aby si sa hneď rozhodla pre koniec.

Nedokážem to už nijak napraviť?

Ak nájdeš dôvod toho, prečo chceš skončiť, ľahko môžeš nájsť aj spôsob, ako to napraviť. Alebo práve dospeješ k tomu, že si sa naozaj rozhodla správne a už sa to nedá nijak urovnať. Možno ťa priateľ podviedol a ty mu jednoducho nedokážeš odpustiť a byť s ním. Alebo zažívaš v práci veľký tlak zo strany vedúceho a v takom prostredí sa ti nedá pracovať.

Toto sú len príklady. Skús porozmýšľať poriadne nad svojím problémom a či naozaj neexistuje žiadna cesta, ako to napraviť. Ak ste vo vzťahu len upadli do stereotypu, to sa ešte dá zvládnuť, dôležité je ale sa o tom porozprávať. Ak máš problémy v práci, môžeš sa porozprávať so šéfom a požiadať ho napríklad o zmenu pozície. Ak sa chce, niečo sa vždy dá vyriešiť.

Ak to ukončím, budem naozaj šťastnejšia?

Predstav si scenár, ako by to mohlo vyzerať, ak naozaj odídeš z práce alebo sa rozídeš s frajerom. Myslíš si, že budeš konečne šťastná? Ak si nie si istá, ešte radšej pátraj po ďalších dôvodoch, prečo chceš skončiť a hľadaj ich riešenie.

Ak si ale presvedčená o tom, že naozaj potrebuješ zmenu a vieš, že ťa v živote čaká niečo lepšie, tak to urob. Život je predsa príliš krátky na to, aby si robila niečo, čo ťa nenapĺňa. Vždy je ale dobré poriadne si to premyslieť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating