Žena a muž v objatí

Rozchod bolí. Bez ohľadu na to, či si dostala kopačky alebo si toto rozhodnutie urobila ty sama. Bez ohľadu na to, či to prišlo nečakane alebo už bolo dlhšiu dobu jasné, že to do budúcna nemá zmysel. Je veľmi ťažké byť osobou, ktorá sa odhodlá na ten krok a „zahodí“ spoločný život za hlavu. No v niektorých prípadoch je viac než nevyhnutné, aby si bola ty tou, ktorá čo najskôr ukončí vzťah.

Nemá zmysel sa ďalej trápiť a veriť v rozprávkový koniec, ak sa nájdeš v jednom z nasledujúcich troch prípadov.

Keď si vo svojom vnútri nešťastná

Navonok sa zdá byť všetko v poriadku, si vo vzťahu, ktorý nie je na prvý pohľad nešťastný. Avšak, ty taká vo svojom vnútri si. Cítiš sa, akoby si nebola na tom správnom mieste, s tým správnym mužom a nesmerovala tam, kam chceš. Aj keď máš po svojom boku dobrého muža. Pocity úzkosti a myšlienky na to, aké by to bolo začať inak, ti nedajú spávať.

Čoraz častejšie myslíš na to, že potrebuješ zmenu, inak sa zblázniš. A presne kvôli tomu by si to mala urobiť. Pretože najdôležitejšie je, nájsť si na tomto svete vlastné miesto, pohodu a šťastie. Až potom sa o to všetko môžeš deliť aj s inou osobou.

Keď si urobila všetko pre záchranu

Mali ste problém, ktorý sa ešte úplne nevyriešil. Nezáleží na tom, čoho sa týkal a aký bol veľký, dôležité bolo, že na záchranu vášho vzťahu bola potrebná snaha, obeta a kompromisy z oboch strán. Ty si do toho dala všetko, no on ani polovicu. A možno ste sa naozaj snažili, no výsledok nebol taký, v aký ste dúfali.

Ak ste už skúsili všetko a vieš na 100 % povedať, že si urobila veci najlepšie, ako si vedela, potom je jasné, že sa musíte rozdeliť. Spoločne ste to nedokázali napraviť, a preto musíte ísť každý vlastnou cestou. Vieš dobre, že to mohlo mať iba 2 ciele – jeden, ktorý by vám opäť priniesol šťastie alebo ten, v ktorom sa rozídete. Toho druhého ste sa báli viac, no už nie je priestor na to, aby ste to naťahovali a dúfali, že sa to ešte zmení. V jednom bode by si si mala povedať „dosť“ mrhania energiou a stať sa tou, ktorá ukončí vzťah.

Keď na teba dvihol ruku

Akékoľvek fyzické či psychické násilie je okamžitým znakom toho, že len ty si tá, ktorá môže ukončiť vzťah. On ťa len tak nenechá. Ak sa nerozhodneš odísť, ublížiš tým viac len sama sebe. Pretože ty máš v rukách svoj osud. Nepočúvaj tie prázdne sľuby o tom, že sa zmení a že všetko bude dobré. Muž, ktorý ťa miluje, by nikdy nedovolil, aby si bola nešťastná. A už vôbec nie, ak by za to mohol on sám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating