Drahý priateľ.

Možno si prekvapený, že sa ti ozývam teraz. Možno si prekvapený, že som to ja, ktorá ti píše. Ale tento list je vec, ktorá je správna a rozhodla som sa ju urobiť. No nie kvôli tebe.
Kvôli sebe.

Pamätáš si ma ešte? Bolo pred dvomi rokmi keď sme sa spoznali. Padol si mi do oka. Bol si vtipný, zaujímal si sa o moje problémy a naozaj si ma počúval. Hneď som si ťa obľúbila. Keď si ma pozval na naše prvé stretnutie, ani nevieš aká šťastná som bola. Myslela som si, že som možno našla osobu, ktorá mi po mojom boku vždy chýbala. A spočiatku to tak aj vyzeralo.

zdroj: pexels.com

Boli sme šťastní. Obaja sme boli šťastní. Ľudia okolo nás nám závideli to, čo medzi nami bolo. Chceli to rovnako, ako sme to mali my. Mali sme šťastie, že sme sa spoznali, nemyslíš?

Nik by si nepomyslel, že to medzi nami skončí, ale predsa. Rozišli sme sa. Pretože si ma podviedol. Toľko prebdených nocí a dní, počas ktorých som sa snažila prežiť ten jeden a dostať sa do ďalšieho. Nedá sa to spočítať a už by to bolo aj zbytočné. Je to minulosť. Vtedy som mala pocit, že na vine som ja. Že ja som tá, kvôli ktorej si ma podviedol. Myslela som si, že som horšia ako ostatné dievčatá. Že som tučnejšia. Škaredšia. Nudnejšia. Hľadala som na sebe chyby, ktoré ani neexistovali, pretože som nevedela, prečo si to urobil.

A stále to neviem. Ale vieš čo? To je v poriadku.

zdroj: pexels.com

Áno, je pravda, že chvíľu mi trvalo dostať sa z toho. Presnejšie, rok a pol. Teraz, keď ti píšem tento list, všetko je iné. Spravila som chyby, ktoré už nemôžem vziať naspäť, ale kto z nás ich nerobí? Teba za chybu však nepokladám. Milovala som ťa a zažili sme napriek všetkému mnoho pekných chvíľ. Si súčasťou môjho života.

Drahý priateľ, ani o tom nevieš, no naučil si ma tú najdôležitejšiu vec. Naučil si ma milovať samú seba. Naučil si ma prijať sa takú, aká som. Naučil si ma z bolesti nájsť ponaučenie a silu. Cítim sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Som naozaj šťastná a už viem, čo v živote od budúceho partnera chcem. Naučil si ma vážiť si samú seba a nenechať druhých využívať ma. Keby niet teba a toho zlomeného srdca, možno nikdy by som na to neprišla.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.