instagram.com/kristenstewartx/theroyalstepsister

Tvár známej americkej herečky Kristen Stewart sme si mohli zapamätať predovšetkým z upírskej ságy Twilight. Najbližšie stvárni rolu princeznej Diany v jej novej biografií s názvom Spencer. Informoval o tom americký portál Deadline.

Rozprávky je koniec

Miesto réžie získal Pablo Larraín, do ktorého portfólia patria filmy ako Jackie, či Neruda. Na príbehu princeznej Diany ho najviac zaujal ten paradox. “Všetci sme vyrastali na, teda aspoň ja v mojej generácií, čítaní a chápaní rozprávky. Zvyčajne princ našiel princeznú, požiadal ju, aby sa stala jeho ženou a napokon kráľovnou. To je rozprávka,” povedal Pablo Larraín pre Deadline.

“Keď sa niekto rozhodne, že nebude kráľovnou a povie, že radšej odíde a bude sama sebou, je to obrovské rozhodnutie, rozprávka hore nohami,” vysvetlil režisér. Dodal, že ho to vždy veľmi udivovalo a rozhodne to nebolo ľahké. Práve táto myšlienka bude srdcom filmu. Zároveň ponúka pohľad na nefungujúce manželstvo princeznej Diany a princa Charlesa.

Jasná voľba

Hlavnú rolu Diany obsadí Kristen Stewart. Podľa Larraína patrí medzi najúžasnejšie herečky súčasnosti. Uviedol, že kľúčovú rolu v stvárnení zohráva mysterióznosť. Práve preto si zvolil známu hviezdu z Twilight ságy.

“Sme šťastní, že ju máme, je veľmi angažovaná. Keď máte ako filmový tvorca niekoho, kto dokáže udržať váhu, dramatickú a naratívnu váhu len jej očami, potom máte vodcu, ktorý vám dáva presne to, čo hľadáte,” vysvetlil režisér.

Spencer

Film nebude zameraný na tragickú smrť princeznej Diany, ale na jej manželstvo a lásku voči svojim synom princovi Williamovi a princovi Harrymu. Bude mať symbolický názov Spencer, čo je Dianine priezvisko za slobodna. Je to príbeh o identite, o Diane, ktorá sa rozhodla nebyť kráľovnou, ale sama sebou.

Zdroj: Deadline

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News