pexels.com

Mala by si byť stále v opojení. O tom je to. Je to jediný spôsob. Pre niekoho zlý, pre niekoho dobrý. Možno ti nedá všetky odpovede, ale aspoň na chvíľu zabudneš na otázku. Na chvíľu budeš mať pocit, že všetko je tak ako má byť. Budeš šťastná a konečne budeš žiť, nie prežívať. Budeš si priať ostať v tom momente šťastia. Nebudeš chcieť z toho vytriezvieť.

zdroj: pexels.com

Musíš byť stále v opojení. Aby si necítila strašné bremeno času, ktorý ti drví ramená. Nedá ti dýchať. Skláňa ťa k zemi, núti robiť veci bez zmyslu. Aby si necítila ako ti problémy dýchajú na krk. Ako obliehajú tvoje telo a snažia sa, aby si sa zbláznila. Aby si necítila ako sa rútiš do ďalšieho problému. Znovu zlý ťah.

Musíš byť stále v opojení. Lebo jednoducho niekedy sa musíš zbaviť zlých myšlienok. Prúdu nezastaviteľných nezmyslov, ktoré produkuje tvoj mozog. Niekedy musíš utiecť tak ďaleko, kde ťa problémy aspoň na maličkú chvíľu nedostihnú. Len ticho a pokoj v tvojej mysli. Len ty a bezstarostný svet. Žiadna minulosť, žiadna budúcnosť. Len táto kúzelná chvíľa.

Musíš byť stále v opojení. V opojení vína, poézie, šťastia, lásky. Jednoducho čím chceš, čo ťa robí šťstnosu. Existuje mnoho spôsobov. Ale je niečo, pri čom zabudneš na okolie, na svet, na problémy. Skratka na všetko. Niekedy sú to jednoduché veci. Možno maľovanie, spievanie, behanie, korčuľovanie, prechádzka do prírody či nejaký obľúbený šport. Choď a pusť sa do toho. Hneď. Nenechaj si utiecť už ani sekundu strateného času. Existuje nespočetne vecí, ktoré ťa opoja. A teraz rozhodne nehovorím o alkohole, drogách a návykových látkach. Hovorím o živote.

Zdroje: pexels.com

Ak raz precitneš na schodoch domu, na zelenej tráve v priekope alebo v úmornej izbe, ak ťa znovu začnú ťažiť bremená, ak tvoja myseľ začne znovu premýšľať nad problémami, ak zrazu pocítiš smútok, ak ti znovu ten zlý pocit začne klopať na tvoje dvere, ak zbadáš, že opojenie sa stráca, pýtaj sa.

Pýtaj sa kohokoľvek. Ticho šepkaj otázky vetru, vlnám, hviezdam. Všetkému čo hovorí, spieva. Pýtaj sa, aká je hodina. A vietor, vlny, hviezdy ti odpovedia: “Bije hodina opojenia!”

zdroj: pexels.com

Opíjaj sa vínom, poéziou, cnosťou, láskou, šťastím alebo čím chceš!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife