Raz som ti sľúbila, že ak sa niečo v našom vzťahu stane odídem. A tak plním svoje slová. Čaká ma dlhá cesta, na ktorej snáď nájdem odpoveď na to, aký zmysel malo všetko to, čo sa nám stalo. Čo vlastne zabilo náš vzťah, našu lásku, ktorá tu možno ešte niekde bola, ale my sme ju nechceli vidieť.

A keď som si pospájala všetky tie okamihy dokopy, prišla som na to, že všetko malo pre teba väčšiu hodnotu, ako som mala ja. Raz to bola práca, potom tvoje hobby, potom kamaráti a ja som trpezlivo čakala a dúfala, že si nájdeš na mňa tiež chvíľku, pretože si stále tvrdil, že chceš byť so mnou. Chýbali mi tie chvíle, kedy sme sa spolu smiali, bláznili a nevedeli sme sa odtrhnúť od seba. Vždy som chápala tvoje veci, nikdy som ťa nechcela nejako obmedzovať. Tešilo ma, keď si si plnil svoje sny, ale bolelo ma vedieť, že v tvojich plánoch nie som. Časom sme sa už nevedeli ani rozprávať.

thoughtcatalog.com

thoughtcatalog.com

Všetko by sa dalo zvládnuť, keby sme si spomenuli na tie krásne dni, kedy nám svet mohol lásku závidieť, Keď si ma držal v náručí a prial si si čas zastaviť. Ale nemohla som ťa prinútiť. To v prvom rade by si musel chcieť ty. Vedela som, že jedine riešenie bude odísť od teba. Vždy som si priala tvoje šťastie, a ak by si mal byť šťastný bezo mňa, tak radšej odídem.

A tak som odišla s maličkou nádejou, že možno pochopíš…

Prešiel nejaký čas a ja sedím v lietadle, rozhodnutá nájsť samú seba. Už nejaký čas sme sa nevideli, nerozprávali, ale ani na minútu si mi neprestal chýbať. Teraz sa však teším na to, čo ma čaká. Túto cestu som si naplánovala, keď som ostala sama bez teba a teraz je čas, aby som si aj ja splnila svoje sny.

Však čo osud nechcel, opäť zamiešal naše karty. A prvá sms po pristáti bola od teba. Tebe som nechala veľmi veľa priestoru na to, aby si popremýšľal o svojich činoch. A počas tých dní mojej neprítomnosti si si uvedomil, že niečo v tvojom živote chýba. Chýbal ti človek, ktorý ťa vždy vypočul, rozosmial, bol tu pre teba vždy, keď si potreboval. Pochopil si svoju hlúposť, že nič ti nenahradilo tie chvíle, ktoré si bral ako samozrejmosť,Spýtal si sa ma prečo som musela odísť.

Ale sám dobre vieš, že si mi nikdy nepovedal, že chceš, aby som zostala. Nedal si mi najavo, že som pre teba taká dôležitá. Každá žena si praje muža, ktorý o ňu zabojuje, ukáže jej, že práve ona je ten diamant, ktorý musí chrániť, pretože má pre neho veľkú hodnotu…

Odišla som,ale v mojom srdci si stále, možno potrebujeme len čas. Ak v knihe osudu máme nakreslenú cestu spoločnú, tak stretneme sa zas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.