Včera som sa započúvala do rozhovoru dvoch dievčat v autobuse. I keď pravdou je, že cudzie rozhovory sa počúvať nemá, ale zaujal ma ich rozhovor, pretože sa obe „sťažovali“  na svojich chlapov. 

Jedna hovorí tej druhej : „Vieš on je celý týždeň odcestovaný kvôli práci a včera som zistila, že chodí domov na víkendy. Nie sme spolu ako pár, ale sme kamaráti s výhodami, len vieš, prečo mi to nedal vedieť? Ja by som aj išla za ním. Nedokážem čakať, kedy sa vráti, unavuje ma to a tak sa so mnou   „rozišiel„ a potom som mu napísala a vieš čo mi odpísal? Do riti, čo zas chceš? Chápeš? Ach, neskutočne ma to mrzí.

Unsplash.comZobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Druhá jej odpovedá: „Stále to máš lepšie než ja, pretože môj má ex, ktorá je úspešná, je mladšia odo mňa a vieš tie tri roky medzi mnou a ňou nevrátim. Obdivujem ju, pretože robí to čo ju baví, ide si za snami, ale vždy keď ide na párty obe vieme, aký je. Väčšinou tam je aj ona, tak sa bojím, či náhodou nepretancujú celú noc spolu, či niečo znovu spolu mať nebudú. Oni chceli byť kamaráti, len ja som im v tom zabránila. Veď, ale ani tebe by sa nepáčilo, keby bol tvoj partner skvelý kamarát s ex. Mám strach, že si ju vyberie. I keď ho ona už nechce. No majú niečo prežité a keby bolo treba sú tam pre seba.  Vieš unavuje ma to, aby som poprosila jeho kamarátov, aby dávali naňho pozor. Nebaví ma to, keď vidím, že ona je taká a ja taká nikdy nebudem.

Odpustila som mu veľa vecí, pretože ho milujem. No občas mám pocit, že ona nás chce rozdeliť. No možno mi len ukazuje, aký v skutočnosti je, lebo to vie, lebo ona nie je jedna z tých , ktorá odpúšťa a možno som len ja naivná, keď deň pred párty, kde budú spolu dám fotku s popisom si láska môjho života, pritom netuším čo sa stane v klube a na druhý deň tiež. Neznášam ako diskrétna vie byť voči nemu, nechce mu robiť peklo zo života, ale chce sa baviť. Nenávidím ju.

Keď som vystúpila z autobusu rozmýšľala som nad ich slovami a dospela som k tomu, že ani jedna nemá svoju situáciu jednoduchú.. Človek nemôže fungovať normálne, ak je tieňom niekoho iného, nedá sa to, pretože každý jeden z nás je unikát.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

Skutočná láska veci obetuje, vzdá sa toho čo sa druhému nepáči alebo spraví kompromis. Skutočná láska si nemusí „vyžehliť“ veci, aby získala dôveru. Nemusí poslúchať dva mesiace a správať sa milo, aby potom to celé mohla zničiť. Skutočná láska sa nemusí báť aká foto z klubu vyjde, lebo dôveruje. Skutočná láska nemusí urážať toho druhého. Skutočná láska nie je o fotkách so slovami ľúbim ťa, je to o tom, že keď príde tvoj frajer z párty, tak ti dokáže povedať: áno stretol som ju tam, má sa fajn a rada ma videla.

Skutočná láska je o úprimnosti, nie o tajomstvách. Skutočná láska nie je o tom, že keď je niekto opitý volá inej než tej čo spí doma. Dokonca skutočná láska nie je o tom, že sa nevzdáte toho druhého. Skutočná láska je to, že necháte toho druhého ísť ak to tak cítite, aby dospel, naučil sa nové veci, to je láska. Nie to, že ti vynadá človek a ty k nemu priklusáš. Nie je to o tom, že spíte uňho každý deň, aby bol spokojný. Nie je to o tom, že máte stres na dovolenke alebo nejdete na dovolenku, lebo čo povie on. Toto má k skutočnej láske ďaleko. Avšak čím dlhšie sú ľudia spolu tým ťažšie sa im od seba odchádza. No ako posledné ti chcem povedať, činy sú to na čom zaleží. Nie to koľkokrát povedal na ex , že ju neznáša.

Prajem ti, aby si to videla aj ty.

A aby bol tvoj život oveľa krajší.

Zamysli sa nad tým , pretože čas je krátky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.