freepik.com

Počas celého života sa muži sťažujú na ženy. V neskoršej fáze vzťahu dokonca aj v manželstve. Neustále len počuješ slová „zmenila si sa, kedysi si bola iná“. To akože znamená, že kedysi som bola milým a dobrým dievčaťom a časom som sa stala zákernou a hnusnou?

pexels.com

V jeden piatkový večer, namiesto toho, aby som išla do baru s priateľmi alebo k svojmu priateľovi som si sadla doma pred telku s pohárom vína a premýšľala som. Premýšľala som dlho do noci a potom niekde pri poslednom pohári vína som na to prišla. Spomínala som na to, aké to všetko bolo na začiatku vzťahu jednoduché. Ty sa zaujímaš a on tiež. Hovorí ti, že ťa ľúbi, že si krásna a nádherne voniaš. Ste spolu každý deň, kupujete si darčeky, chodíte na výlety.

freepik.com

A potom si obaja zvyknete na niečo čo pre vás oboch bolo na začiatku niečim úžasným. A potom časom som bola v tvojich očiach krásna, ale nepotreboval si mi to každý deň pripomínať. Miloval si ma, ale zabudol si mi to povedať skôr ako si unavený po práci zaspal pred telkou, zatiaľ čo ja som ti v kuchyni varila večeru. Stále menej a menej sme spolu trávili voľný čas a radšej si išiel von s kamarátmi na pivo. A v tomto kľúčovom momente som sa asi naozaj stala chladnou a bezcitnou, kedy si mi vyčítal, že sa o teba nezaujímam, že robím všetko zle. Vraj som bola kedysi iná. A možno áno, len si to bral ako samozrejmosť, všetku tú moju dobrotu v sebe. Prečo by som ti ju mala dávať, keď ty si na mňa zanevrel ako prvý. A ešte si sa urazil a povedal, že som sa zmenila, ale uvedomil si si svoju chybu a znovu sa začal ku mne chovať tak ako na začiatku. Začal si ma milovať tak ako na začiatku, tešil si sa z mojej prítomnosti.

pexels.com

Pochválil si ma za dobrý obed, a rešpektoval ma. Nie vždy je dobré stavať priateľov a zábavu pred milovanú osobu a ty si to pochopil, za čo som ti začala byť rovnako vďačná. A aj napriek tomu, že mám pár vrások a sivých vlasov naviac, ma ľúbiš tak ako si zaslúžim.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating