unsplash.com

Okamžite si všimneš toho príťažlivého chlapa na konci miestnosti. Pri pohľade naňho v bruchu pocítiš motýle a prudko sa ti rozbúcha srdce. Si si istá, že je to on.

Prídeš k nemu, so širokým úsmevom na tvári sa predstavíš, pričom z teba vyžaruje neskutočne veľká charizma. Skôr než sa nazdáš, máš uložené jeho číslo a profily na všetkých jeho sociálnych sieťach v mobile. Teraz je ten čas, aby si ho spoznala lepšie.

Nasleduje toľko možností, ktoré môžete spolu rozoberať. Od obľúbených hudobných interpretov, cez najmilovanejšie knihy až po najkrajšie zážitky, ktoré máte. Vďaka týmto správam sa lepšie spoznávate, no občas môžeš mať pocit, že ti dáva signály, ktoré ťa dokážu veľmi zmiasť.

Chlapi môžu hovoriť jednu vec, no myslia tým niečo úplne iné. Napríklad ak mu pošleš žmurkajúceho smajlíka, pre teba to nič neznamená, no chlap si to môže spojiť s flirtovaním. Samozrejme, platí to aj opačne. Podľa týchto 20 znakov prídeš na to, čo ti chce vlastne povedať.

Zo začiatku chce byť s tebou len kamarát

Získanie čísla tvojej platonickej lásky je naozaj stresujúce a bojíš sa vypýtať si ho, no akonáhle ho už máš zistíš, že táto fáza patrí medzi tie najľahšie. Dostávaš od neho totiž príval nových informácií a potrebuješ ďalšie sily na to, aby si ich dokázala dešifrovať. Pretože chlapi používajú vlastný jazyk a aj keď nám chcú niečo povedať, myslia tým úplne niečo odlišné. Ak ti povie, že chce byť zo začiatku s tebou len kamarát, vôbec nemá jasno v tom, čo skutočne chce. Preto buď trpezlivá a počkaj na to, aby sa váš kamarátsky vzťah začal uberať tým správnym smerom.

Vyhýba sa akýmkoľvek plánom

Písanie je majstrovským dielom, pretože sa dokážeme zamerať iba na obrazovku mobilu a nedokážeme odhadnúť, ako daná osoba, s ktorou si píšeme, reaguje v skutočnosti. Niektoré veci nemusia byť napísané medzi riadkami, no akosi sú zvýraznené hrubou čiernou centrofixkou. Ak sa chlap opakovane vyhýba tvojmu návrhu, môže to znamenať iba dve veci: Buď nie je ešte pripravený sa s tebou stretnúť alebo ho jednoducho nezaujímaš. Daj mu viac času a priestoru, no presviedčaj ho, aby s tebou išiel von.

Viac si ťa všíma na sociálnych sieťach, no v skutočnosti ti nevenuje veľkú pozornosť

Sociálne médiá z nás urobili akýchsi detektívov. Nielenže máš jeho telefónne číslo, no aj jeho účet na Instagrame, Facebooku, Snapchate a iných sociálnych sieťach. Takýmto spôsobom ho môžeš sledovať od rána do večera bez toho, aby si čo i len na chvíľu vytiahla päty z domu. Akonáhle si chalana, do ktorého si zaľúbená, pridáš na sociálnych sieťach, zľakneš sa. Čo ak si bude prezerať tvoje fotografie a príbehy na Instagrame a prestane ti písať? Buď bez obáv, možno pre teba budú jeho lajky na tvojich fotkách znamenať oveľa viac ako správy, ktoré ti píše.

Navrhne skupinové stretnutie

Konečne ti po toľkom čase písania navrhol stretnutie. Veľmi sa tešíš, no radosť ta prejde okamžite ako sa dozvieš, že nechce byť s tebou sám. Ak ťa pozve na rande, kde budú aj jeho kamaráti, nenechaj sa odradiť. Potrebuje sa cítiť komfortne a obáva sa byť s tebou sám. Preto zober aj ty svoje priateľky a užite si to!

Je príliš seriózny

Niektorí ľudia v textovej konverzácii používajú smajlíky, aby akosi odľahčili situáciu. Ak máš skvelý zmysel pre humor a chlapa balíš na svoje skvelé vtipy, veľmi seriózna osoba je pre teba tvrdým orieškom. Možno ti neposiela správy so samými smajlíkmi a tvoje vtipy nechápe, no nerob unáhlené rozhodnutia. Musíš ho predsa spoznať osobne, nevieš aký je v skutočnosti. Ak sa stretnete a nebude ťa vôbec priťahovať, tak tento chlap nie je pre teba.

zdroj: unsplash.com

Snaží sa byť nepríjemný

Niektoré veci chlapi píšu z nejakého dôvodu. Ak ťa neustále odmieta, nemusíš hneď vešať hlavu. Možno má na to svoje dôvody. Keď sa ťa však snaží za každých okolností znemožniť, vykašli sa na neho. Bude totiž veľmi ťažké dosiahnuť, aby zmenil svoje správanie. Pokiaľ dokonca neuznáva tvoje názory a nesnaží sa ťa počúvať, s takýmto chlapom by si rozhodne nemala strácať svoj drahocenný čas.

Ignoruje dôležité veci

Dosiahnuť úroveň, kedy sa cítiš naozaj veľmi dobre pri chlapovi, je v dnešnej dobe ako vystúpiť na Mount Everest. Pretože sa ho snažíš zo všetkých síl pochopiť a vkladáš do toho naozaj všetko svoje úsilie. Môže byť veľmi ťažké posunúť sa o level vyššie –  napríklad ak si iba píšete, ťažko sa posuniete o level vyššie. Pokiaľ ignoruje tvoje správy, ktoré sú pre teba naozaj dôležité, jednoducho mu na tebe nezáleží a nechce sa s tebou stretnúť.

Používa príliš veľa smajlíkov

Necháp ma zle, smajlíky by sa mali používať, odľahčujú totiž situáciu. No ak ti ich posiela pravidelne namiesto viet, asi by si mu nemala viac písať. Pravidelné používanie smajlíkov namiesto súvislých viet či dokonca slov môže byť dôkazom jeho lenivosti či nevyspelosti.

Chce si iba písať

Dnes nás na každom kroku obklopujú moderné technológie a je pre nás nesmierne ťažké uveriť, ako sa mohli naši rodičia spoznať bez smartfónu či notebooku. Prostredníctvom písania prekonávame rôzne prekážky či prelomíme prvotné ľady. No stále maj na pamäti, že rande má svoje čaro. Ak ťa preto nechce pozvať von, iba by si s tebou písal, namotáva ťa a nechce ťa skutočne spoznať.

Rozpráva veľmi málo

Ak ti len píše na sociálnych sieťach, môže ťa tak trochu aj zavádzať. Preto by si mu mala klásť veľa otázok ohľadom budúcnosti. Ak sa im vyhýba a rozpráva málo, či dokonca tam vidíš náznaky toho, že sa s tebou nechce stretnúť, narazila si na chlapa, ktorý to s tebou nemyslí vážne. Baví ho ťa len tak namotávať.

Bojí sa veľa prezradiť

Pokiaľ si spolu iba píšete, je to trošku zložitejšie, pretože každý si danú správu inak vysvetlí. Niektorí ľudia totiž zo začiatku dávajú prednosť ľahším témam a písaniu a hlbšie diskusie si nechávajú až na ozajstné rande. Ak ti jeho správy veľa nepovedia, nemaj strach. Niektorí chlapi totiž dávajú prednosť osobnému stretnutiu pred písaním.

zdroj: unsplash.com

Obáva sa toho, že je príliš nudný

Pýtaš sa samej seba, či ho svojimi správami nenudíš alebo či nepíšeš príliš veľa. Ver tomu, že on si tieto otázky kladie tiež. Pokiaľ ste iba v počiatočnej fáze spoznávania sa, je úplne normálne, ak máte obavy z toho, čo napísať. Neboj sa však úprimnosti – ak mu povieš o svojich skutočných pocitoch, ver tomu, že prelomíš ľady medzi vami!

Obáva sa neporozumenia

Vzťahy so sebou prinášajú rôzne očakávania,  najmä na začiatku. Ak si z toho nervózna, ver tomu, že nie si sama. Aj chlap sa bojí odmietnutia či neporozumenia. No maj na pamäti, že pokiaľ sa ešte dobre nepoznáte, nedorozumenia sú úplne bežné. Tieto obavy dokonca môžu znamenať, že mu na tebe záleží a má ťa rád.

Nechce sa s tebou viac zblížiť

Na spoznávaní rôznych osôb je úžasné práve to, koľko nových typov osobností stretneš. Život by bol predsa veľmi nudný, ak by sme boli všetci rovnakí, no nie? Niektorí ľudia sa radi podelia s tými druhými o časť svojho života, no niektorí sú uzavretejší a neradi o sebe rozprávajú. Ak ti chlap povie, že sa s tebou nechce viac zblížiť, možno si prechádza ťažkým obdobím alebo bolo jeho srdce len nedávno zranené. S tým už nič viac nenarobíš.

Je priveľmi zaneprázdnený

Veľakrát rozprávame o tom, akí sme zaneprázdnení len preto, aby sme sa vyhli určitým stretnutiam. Škola, práca, rodina, priatelia. Toto všetko sa snažíme natlačiť do nášho denného plánu. No akonáhle sa jedná o písanie, máme pocit, akoby nám tá daná osoba mala odpísať okamžite v tej chvíli. Nedokážeme pochopiť fakt, že aj on môže byť niekedy zaneprázdnený a tak si v hlave premietneme najrôznejšie katastrofické scenáre. Môže to len znamenať, že nemá čas, má vybitý telefón alebo si ho len zabudol. Ak ti to dá vedieť, tak je skutočne ohľaduplný. Ak nie, tak mu na tebe jednoducho nezáleží.

Neodpisuje ti

Tak veľmi sa tešíš, keď ti od neho blikne správa alebo začuješ zvuk z Messengera. Viem, že ťa nedočkavo svrbia ruky, aby si mu mohla odpísať, no niekedy je lepšie na správy nereagovať. Pokiaľ totiž všetko ide strašne rýchlo, chlap môže mať pocit, že na neho tlačíš. Ak na tvoje správy neodpovedá, možno by si ho nemala stále terorizovať, lepšie urobíš, ak si na chvíľku dáš pauzu. Pretože keď sa mu páčiš, napíše ti sám od seba.

Nechce prekračovať hranice

Máš pocit, že si stretla svoju spriaznenú dušu? Po čase si si ho neskutočne obľúbila a túžiš ho viac spoznať. No občas sa stane, že ťa môže akýmsi spôsobom zavádzať. Ak si všimneš, že sa nechce vyjadrovať k určitým témam, možno ho ťaží úzkosť. Preto by si si mala určiť nejaké hranice. Pokiaľ ich nechce prekročiť, aby ťa viac spoznal a stretol sa s tebou osobne, v skutočnosti o teba nemá hlbší záujem.

zdroj: pixabay.com

Ľahko sa rozptýli

Stáva sa to každému jednému z nás. Už – už chceme odpísať na správu, no vtom nás niečo vyruší. Nemaj obavy, je to úplne bežné. Niektorí chlapi ti na rovinu napíšu, že ich niečo ľahko rozptýli a je to v poriadku. Niektorým sa takéto priznanie, že ťažko niečomu venujú pozornosť, zdá trápne. Ak si všimneš, že začne konverzáciu a prestane písať, možno by si mu nemala posielať také dlhé správy. Skús mu ich poslať po častiach a pomenej.

Myslí si, že komunikácia nie je dôležitá

Občas si ani neuvedomíme, že máme neustále telefón prilepený k dlani. Pokiaľ píšeme chalanovi, do ktorého sme zaľúbené, máme ho v ruke o to častejšie. No je dôležité uvedomiť si, že nie u každého to tak musí byť. Ak ti chlap povie, že komunikáciu prostredníctvom správ nepovažuje za dôležitú, určite má na to svoje dôvody. Jedným z nich môže byť napríklad ten, že viac preferuje komunikáciu zoči – voči. Pokiaľ má o teba záujem, je jedno, akým spôsobom bude s tebou komunikovať. Vždy si na teba nájde čas aj dôvod.

Nemá čas na vzťah

Možno ti po čase vypisovania povie, že chce byť s tebou len kamarát alebo si s tebou chce len tak písať. Čokoľvek ti však povie, zabolí to. Preto sa ho opýtaj, aký by s tebou chcel mať vzťah – či kamarátsky alebo vážnejší. Ak ti dá najavo, že jeho potreby sú oveľa dôležitejšie ako ty, zamysli sa nad tým, či sa s takýmto človekom chceš vôbec zapodievať.

Zdroj: thetalko.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating