My ženy si vo svojom živote prechádzame rôznymi obdobiami. Sú dni, kedy sa cítime príťažlivo a neodolateľne, no na druhej strane poznáme časy, kedy sme znechutené, nič sa nám nechce a máme pocit, že celý svet sa obrátil proti nám.

Napriek všetkému je každá jedna z nás jedinečná. Áno, aj TY, aj keď si to teraz nechceš možno priznať. No robíš tak veľkú chybu. Prestaň sa porovnávať s ostatnými. No a čo, že ona má o 5 kíl menej ako ty a kabelku drahšiu o niekoľko stoviek eur.

Naozaj ti záleží na takýchto veciach? Kedy sa konečne naučíš, že hodnota ženy spočíva v niečom úplne inom? V tom, čo máš vo svojom vnútri. Nie v tom, koľko peňazí máš na bankovom účte alebo koľko sledovateľov máš na Instagrame. A dokonca nespočíva ani v tom, keď ti to povie niekto iný.

Ty sama sa musíš naučiť určiť svoju hodnotu. Musíš sa konečne začať rešpektovať, musíš sa naučiť, že ty si dôležitá a musíš sa naučiť mať rada samu seba. Budeme ti to opakovať až dovtedy, kým si to naozaj neuvedomíš a nezačneš podľa toho konať.

Buď sama sebou a buď hrdá na to, kým si. Všetko okolo teba sa môže zmeniť zo dňa na deň, no aspoň pri sebe si môžeš byť istá, že sa môžeš spoľahnúť. Pamätaj na to, že niekedy musíš seba uprednostniť pred tým, aby si vyhovela niekomu inému.

Nauč sa hovoriť nie a povedz to aj ľuďom, s ktorými sa už nemáš o čom baviť. Neboj sa odstrihnúť ich zo svojho života. Hodnotná žena nemá potrebu obklopovať sa toxickými a vypočítavými ľuďmi. Musíš vedieť, čo chceš a ísť si za tým. Buď silná. Buď sebavedomá. Buď sama sebou. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.