Kedy sa už konečne naučíme byť sebavedomými ženami, ktoré si plne uvedomujú svoju hodnotu?

Mnohé z nás neustále bojujú s nízkym sebavedomím a sebahodnotou a nedokážeme si pripustiť, že aj my sme dobré. S tým by si už mala naozaj prestať a jednoducho by si sa mala naučiť vyzdvihnúť svoje prednosti.

Čo dokážeš robiť dobre? Alebo ešte lepšie než ostatní?

Za čo si na seba naozaj hrdá?

Vieš dobre variť, pekne maľuješ, si dobrá v organizovaní vecí, dokážeš sa premôcť a ísť cvičiť, aj keď sa ti nechce? Porozmýšľaj nad tým, v čom si výnimočná a čo robíš rada. 

Ak ti môžem odporučiť, vypočuj si Maťku z podcastu The Buca Talks, ktorá nedávno hovorila o tom, že my ženy sme bohyne a je dôležité tú bohyňu v sebe len objaviť.

Každý deň musíme stihnúť toľko vecí, máme veľa povinností, no aj napriek tomu sa snažíme si nájsť nejaký čas len pre seba. Čo si z toho všetkého na sebe vážiš najviac? Napríklad to, že si dokážeš svoj čas zadeliť a stihnúť všetko, čo potrebuješ? Alebo to, že popri tom dokážeš pomôcť ešte aj svojej sestre, mamine alebo kamoške, ak náhodou niečo potrebujú?

Nehanbi sa vyzdvihnúť to, čo robíš dobre. Musíš sa vedieť pochváliť, pretože nemôžeš čakať, kým to za teba urobí niekto iný. Ak máš byť na čo hrdá, tak to ukáž aj ostatným. Inšpiruj ich, aby sa nebáli povedať nahlas to, čo si ostatní možno len myslia.

Buď silná žena. Buď bohyňa. Buď amazonka. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.