unsplash.com

Sme len kamaráti, ktorí si rozumejú viac, než iní. Sme si ako brat a sestra. Ochraňujeme sa navzájom, aj napriek našim problémom, chybám a zlým rozhodnutiam.

Hádame sa ako manželia. Pritom sa jedná o maličkosti, ktoré sa dokážu vyriešiť len mávnutím ruky. Správame sa voči sebe ako milenci, podpichujeme sa a rozprávame o veciach, ktoré patria len do postele. Rozprávame sa, bláznime sa, zažívame nekonečné dobrodružstvá.  A je to úžasné. Prežívať to všetko s tebou.

No nie som totiž typ ženy, ktorý rozdá lásku na počkanie. Tlačíš na mňa s ponukami na vzťah. Vraj by to iné nebolo. Rovnako by sme sa bláznili a chodili po svete ruka v ruke. Rovnako by sme sa ochraňovali a hádali. Lenže ja nie som typ na väzenie, v ktorom by si ma chcel mať a nepustiť. Žiadať si od teba povolenia, by pre mňa bolo stratením svojej identity, svojho ja.

Mať ťa neustále za chrbtom a zdôverovať sa ti s vecami, ktoré rozoberám len vo svojom vnútri. A viem, že by si na mňa naliehal, aby som ti o všetkom vravela. Lenže, ja som zvyknutá byť sama, riešiť problémy sama a nevadí mi ani tak strávený čas. Zvykla som si na to. A nemám potrebu to meniť. Som slobodný človek, ktorých chce svoj čas tráviť po svojom. Bez obmedzení.

Viem, že je to pre teba teraz neuveriteľné, že sa tak cítim dobre a že mi to neprekáža. No vedz, že ak by si si prežil tie veci, čo ja, cítil by si to rovnako. Bola som totiž typ, čo na seba zabúdal. Riešila som problémy iných, namiesto svojich a sama na seba som počas toho všetkého zabúdala.

A teraz, je na to tá správna chvíľa, čo najlepšie stráviť ten čas len sama so sebou. Nájsť to, v čom som dobrá, nahliadnuť do svojich útrob a vydať sa svojom cestou. A na to potrebujem aj teba. No nie tak, ako si praješ ty…
Ale keď vytrváš a budeš aj v budúcnosti chcieť, rada sa stanem tvojou súčasťou.

Nie som typ ženy, ktorý rozdá lásku na počkanie, no ak vydržíš, bude to stáť za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating