Dnes to nebude nič vlastné. Ale ako hovorím, s peknými a dobrými vecami sa treba podeliť. Tak sa chcem s Vami podeliť o niečo. Včera som čítala veľmi pekný článok o láske. O mužovi. O tom, ako si ho my často predstavujeme a akého ho chceme. Dnes by som Vám chcela toto odovzdať. Krásne čítanie Vám prajem.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Nezaujíma ma to, čím si. Chcem vedieť, čo ťa bolí, o čom snívaš, aké máš túžby v srdci.
Nezaujíma ma, koľko máš rokov. Chcem vedieť, či budeš riskovať, že budeš vyzerať ako blázon pre lásku, pre tvoj sen, pre dobrodružstvo byť nažive. Nezaujíma ma to, v akom znamení horoskopu si narodený. Chcem vedieť, či si sa dotkol stredu svojho vlastného smútku, či si otvorený pre život, alebo si sa stal uzavretým od strachu z ďalšej bolesti. Chcem vedieť, či môžeš sedieť s bolesťou, mojou alebo vlastnou, bez toho, aby si ju skrýval alebo opravoval.

Chcem vedieť, či môžeš byť s radosťou mojou alebo vlastnou, či dokážeš tancovať s divokosťou a dovoliť jej aby ťa naplnila od špičiek tvojich prstov na nohách bez toho, aby si bol opatrný, aby si pri tom zabudol na obmedzenia ľudského bytia. 

flickr.com

Nezaujíma ma to, či príbeh, ktorý mi hovoríš je pravdivý. Chcem vedieť, či dokážeš sklamať iného, len aby si bol pravdivý, či môžeš znášať obvinenie zo zrady vlastnej duše, len preto, aby si bol dôveryhodný. Chcem vedieť, či dokážeš vidieť krásu aj v tom, čo nie je na prvý pohľad pekné. Chcem vedieť, či dokážeš žiť so zlyhaním tvojím alebo mojím a stáť pri tom na brehu jazera a kričať na žiarivý mesiac ,,Áno“.


Nezaujíma ma, kde žiješ, alebo koľko máš peňazí. Chcem vedieť, či dokážeš vstať po noci plnej smútku a zúfalstva, unavený, rozložený na kúsky a urobiť to, čo treba, aby si nasýtil deti.

Nezaujíma ma, koho poznáš, alebo ako si sa sem dostal. Chcem vedieť, či budeš stáť v strede ohňa so mnou a neutečieš. Nezaujíma ma to, čo a kde si študoval. Chcem vedieť, čo ťa drží z vnútra, keď všetko ostatné sa rozpadá. Chcem vedieť, či dokážeš byť sám so sebou a či sa ti naozaj páči spoločnosť, ktorou si v prázdnych chvíľach.