Dnes to nebude nič vlastné. Ale ako hovorím, s peknými a dobrými vecami sa treba podeliť. Tak sa chcem s Vami podeliť o niečo. Včera som čítala veľmi pekný článok o láske. O mužovi. O tom, ako si ho my často predstavujeme a akého ho chceme. Dnes by som Vám chcela toto odovzdať. Krásne čítanie Vám prajem.

Nezaujíma ma to, čím si. Chcem vedieť, čo ťa bolí, o čom snívaš, aké máš túžby v srdci.
Nezaujíma ma, koľko máš rokov. Chcem vedieť, či budeš riskovať, že budeš vyzerať ako blázon pre lásku, pre tvoj sen, pre dobrodružstvo byť nažive. Nezaujíma ma to, v akom znamení horoskopu si narodený. Chcem vedieť, či si sa dotkol stredu svojho vlastného smútku, či si otvorený pre život, alebo si sa stal uzavretým od strachu z ďalšej bolesti. Chcem vedieť, či môžeš sedieť s bolesťou, mojou alebo vlastnou, bez toho, aby si ju skrýval alebo opravoval.

Chcem vedieť, či môžeš byť s radosťou mojou alebo vlastnou, či dokážeš tancovať s divokosťou a dovoliť jej aby ťa naplnila od špičiek tvojich prstov na nohách bez toho, aby si bol opatrný, aby si pri tom zabudol na obmedzenia ľudského bytia. 

zdroj: FRANCE - NOVEMBER: Alain Delon And Wife Nathalie, November 1965.