Pár sa bozkáva, je v tom láska

Tak s ním by som určite nikdy nič nemala! Ktovie, koľko nádherných vzťahov vzniklo práve medzi ľuďmi, ktorí si o sebe toto mysleli. Nebola to láska na prvý pohľad, no našla si cestu. Dokázala, že niekedy je to, čo nás na tom druhom najviac hnevá, práve to, bez čoho by to nebolo ono.

Nenávisť sa mení na pochopenie, zo zlozvykov sa stávajú vlastnosti, ktoré si inak nevieme ani predstaviť. Zisťujeme, že to, čo sme si predstavovali, nemusí byť to, čo nás spraví naozaj šťastnými. A to, nad čím sme kedysi krútili hlavou, je to, čo sa nám vlastne páči. Toto je sila lásky. Nepozerá sa očami, búra predsudky, ukazuje nám, že aj dokonalosť je nedokonalá.

Láska nás učí rešpektu

Asi to je to najsprávnejšie slovo. Rešpektovať vzájomné odlišnosti, názory, zvyky i vlastnosti. Brať svoju polovičku takú, aká je, a nechcieť ju zmeniť iba preto, lebo sa nám niečo nepáči. Lebo si myslíme, že vieme, ako ju urobiť lepšou. No nič také neexistuje. Ona je najlepšia – ak nie pre teba, tak pre niekoho iného. Ako sa spieva v známej pesničke, chcem všetko alebo nič.

Žena sa smeje a opiera o muža
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Láska mení veci, ktoré sa ti na človeku nepáčia, na niečo, kvôli čomu ho miluješ. Jeho chrápanie na zvuk, bez ktorého nezaspíš. Potrebu opravovať tvoje slová na niečo, čím ti dokazuje, že ťa naozaj počúva. Jeho nedokonalý úsmev na niečo, čo ťa vždy rozosmeje. Nakoniec je to o všetkých tých maličkostiach, ktoré si chcela opraviť.

Spojili sa do jedného obrazu, z ktorého si nenecháš vziať ani kúsok. Páči sa ti taký, aký je. Keď miluješ, nehľadáš chyby. Pozeráš sa mu do očí a vieš, že v nich vidíš niečo výnimočné. Niečo, čomu možno iní nechápu, no to je dobre. Pretože to chápe iba tvoje srdce, ktoré našlo svoj domov v jeho duši. A tá je pre tvoju prekrásna a bezchybná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating