Už to nie je len pekná tvár, po ktorej šla hádam každá žena z obľúbenej upírskej ságy Twilight. Odvtedy prešiel dosť dlhú cestu na to, aby nám všetkých ukázal, že titul herec nenesie len tak, ale naozaj zaslúžene. Tentokrát ti prinášame top filmy herca Roberta Pattinsona, v ktorých dosť jasne ukázal svoje schopnosti a neprehliadnuteľný talent. Máš sa na čo tešiť, takže sa pohodlne usaď a hor sa do toho!

Dnes ti ponúkame top trojku najlepších filmov, ktoré sa zapísali či už kritikom alebo festivalovým divákom hlboko do sŕdc. Avšak na insider.xom toho nájdeš o čosi viac. No naša ponuka stojí isto za to!

Little Ashes

Biografická dráma Paula Morrinsona, v ktorej si tento sympaťák zahral legendárneho maliara Salvadora Dalího. Príbeh rozpráva o priateľstve medzi ním a básnikom Federicom Garcíom Lorcom, ktoré sa nakoniec rozvinie v ľúbostný vzťah. Síce si od divákov tento film odniesol množstvo chladnej kritiky, avšak výkony hercov, na tých nedali dopustiť ani samotní kritici, ktorí najviac do nebies vyniesli už spomínaného Pattinsona. Takže áno, mnohé nasvedčuje tomu, že pozrieť si tento snímok nebude najhorší večerný plán.

Cosmopolis

Jedná sa o dosť náročnú snímku od Davida Cronenberga, kde si však Robert Pattinson „uchmatol“ dosť dôležitú postavu, a aj brilantne si ju strihol, finančníka Erica Packera. Idea tohto filmu spočíva v neľudskosti medziľudských vzťahov či kritike súčasnej spoločnosti. Celému tomu dodávajú ten správny šmrnc náročné filozoficky ladené dialógy a veľká myšlienková podnetnosť. A práve tento snímok bol presne tým, v ktorom definitívne mladý herec potvrdil svoje kvality.

Damsel

U nás nie až tak známe, ale predsa len sa patrí spomenúť túto niečo ako tragikomédiu, v ktorej si okrem Roberta zahrala ďalšia špičková herečka, Mia Wasikowska, ktorú poznáme mnohí najmä z nestarnúceho príbehu Alica v krajine zázrakov. Damsel od režisérskej dvojice bratov Zellnerovcov je veľmi svojráznym anti-westernom, v ktorej zobrazujú cestu obchodníka Samuela Alabastera, ktorý sa vydáva na dlhú cestu za svojou snúbenicou Penelope. Ak máš v hlave, že práve Pattinson znázorňuje obchodníka a Penelope zas Mia, máš pravdu. Je tomu naozaj tak.

Zdroj: insider.com, Youtube

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.