Ťažko s nimi, ťažšie bez nich. Aj napriek tomu, že sa v poslednej dobe oveľa viac snažíme byť emancipované a sebestačné, mať vedľa seba muža, ktorý ťa chytí a vypočuje je na nezaplatenie. Aj napriek tomu je tu však jeden veľký problém. Nechápu nás.

Ani sa nejdem pýtať, koľkokrát si tomu svojmu naznačovala malými nápovedami darček k narodeninám, alebo ako veľmi by si ocenila, keby navaril večeru alebo pomohol s upratovaním. A on stále nič. Nechytá sa na signály, nechytá sa na empatiu ani na čítanie myšlienok, ktoré by nám v mnohých situáciách tak pomohli.

Či je to už preto, lebo sa signálom naschvál vyhýba, aby to nemusel robiť alebo ich naozaj nevidí, to asi ešte žiaden vedec nevyriešil. Je ťažké niektoré veci povedať nahlas. Ste spolu príliš krátko a ty nechceš vyzerať ako fúria, čo stále niečo chce. Nechceš ani darček, ale radšej by si mu dala nápad, ako dostať zas a znova kozmetiku, ktorú ani nepoužívaš. Ako to urobiť, keď sa hanbíš?

Okatá nápoveda. Postav ho pred hotovú vec a povedz mu to na rovinu. Prečo sa bojíš, ako budeš pred ním pôsobiť ? V zdravom vzťahu nemôžeš mať pocit, že nemôžeš vyjadriť svoj názor, svoje potreby a túžby. Ten pravý ťa vždy vypočuje, porozpráva sa s tebou a bude sa snažiť ti tvoje sny splniť. Pomôže ti s upratovaním a aj navarí, len mu to treba povedať, pretože muži naše myšlienkové pochody častokrát nechápu.

Muži nemajú problém povedať všetko nahlas a možno práve preto nemusia podobné problémy riešiť, lebo sa hneď na náš názor spýtajú.

Čo z toho teda vyplýva? Jednoduchá a občas predsa taká náročná vec ako povedať veci na rovinu je to najlepšie riešenie. Je lepšie povedať, čo cítiš, čo chceš a čo potrebuješ ako neustále chodiť okolo horúcej kaše a trápiť sa nad nedostačujúcou pozornosťou alebo že nepovie to, čo si v danej situácii potrebovala počuť.

Povedz mu, čo si myslíš hneď a vytvorte si otvorený vzťah a o to menej starostí budeš mať. Ak ťa miluje, nebudeš sa cítiť hlúpo, ale vyrieši to mnoho tvojich aj problémov a vyhnete sa aj spoločným hádkam.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.