Určite si sa stretla s tou situáciu, kedy si nemala náladu niekomu niečo vysvetľovať.

Vedela si, že by to nepochopili alebo jednoducho neboli pre teba takí blízki. Predsa nie si typ, čo by vysvetľoval a odhaľoval svoje pocity pre každým. Prečo? Preto… Nemusíš vysvetľovať všetko iným ľuďom. Niekedy to tak proste cítiš, nie je na to žiadny dôvod a ani otázka prečo, na ktorú by bolo treba odpovedať. Za to, že to niektorí nepochopia, naozaj nemôžeš. Prečo? Lebo…

zdroj: pexels.com

Nie si povinná niekomu vysvetľovať svoje príčiny a správanie. Osloboď sa. Uvidíš, že pokiaľ prestaneš niekomu vysvetľovať, prečo robíš veci tak, či onak, budeš sa cítiť voľná. Každá sme iná, každá sme svojím spôsobom krásna a vznešená. A ako každý človek, každá žena máš svoje nálady, svoje zlé dni, a je to v poriadku. Sama nepoznám človeka, čo by sa usmieval každý deň, celý deň. Sú veci a situácie, ktoré nám úsmev zoberú, bez mihnutia oka. Sú veci a situácie, kedy pekné slovo nestačí, a zlá nálada pretrvá.

Máš na to právo, vedz, že každý má právo sa hnevať, byť smutný alebo odmeraný. Ak ti to pomôže, pokojne aj celý deň. Nemaj náladu, nemusíš ju mať. Nemyslím tým, vykašľať sa na iných, tak to nefunguje. Prvoradé je to, že nie si povinná sa za to ospravedlňovať, vysvetľovať alebo to brať nebodaj ako zlyhanie.

zdroj: pexels.com

Ak, ťa partner miluje pochopí to, ak je ten správny, aj on vie, že nie vždy má svoj deň, niečo sa pokazí a on vybuchne. Taktiež ho neopustíš len pre túto jedinú vec.
Tak ako on neopustí v slabej chvíle teba. A ak aj áno, nie je to ten pravý. Milujúci človek to rešpektuje, nechá ťa, kým ťa to prejde alebo sa ti bude snažiť pomôcť. Na každú z nás platí niečo iné, ak ťa pozná a spozná, vie reagovať.

Tak ak chceš zažiť tú blaženú voľnosť a cítiť ten slobodný vzduch navôkol, nevysvetľuj.
Viem, že to zvládneš, zvládla som to tiež.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.