Práve včera, 10. októbra, sme oslavovali Svetový deň duševného zdravia, o ktoré je potrebné sa starať, predovšetkým v tomto náročnom období. Nie každý zvláda pandémiu dobre a odzrkadlilo sa to aj na zvýšenom záujme o psychologické alebo terapeutické poradenstvo.

Pri príležitosti tohto dňa sa 28-ročná speváčka Ariana Grande rozhodla urobiť dobrý skutok. Na Instagrame sa pochválila tým, že z vlastných zdrojov venovala 5 miliónov dolárov organizácii Better Help, ktorá prepája viacerých odborníkov a terapeutov po celom svete. Tí svoje služby ponúkajú online, takže ľudia môžu vyžiadať pomoc kedykoľvek a kdekoľvek.

Nevýhodou tejto platformy je, že online sedenia nie sú najlacnejšie. Členstvo na týždeň stojí približne 50 až 70 eur a to už nie je zanedbateľná čiastka. Suma, ktorú Ariana venovala, sa prerozdelí na bezplatné terapeutické sedenia pre ľudí, ktorí sa zaregistrujú na stránke Better Help cez jej link a vyplnia dotazník, aby našli presne toho terapeuta, ktorý im bude vedieť pomôcť najlepšie. Ďalší mesiac môžu získať zľavu 15 % na zakúpenie členstva.

Aj takýmto spôsobom chce speváčka vyzvať ľudí, ktorí majú psychické problémy, aby sa nebáli vyhľadať odbornú pomoc. Ak boli doteraz prekážkou len peniaze, vďaka jej zlatému srdcu a ochote nezištne pomáhať, sa určite viacerým uľaví.

Zdroj: Instagram/arianagrande, Better Help

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.