pexels.com

Začína sa to stále rovnako. Niekto sa ti páči, ty sa páčiš jemu, a tak vás to ťahá k sebe. Ideš, skúsiš. Párkrát to samozrejme nevyjde, lebo to tak má byť. Nazvime si to „predpríprava“ na to, čo skutočne chceš, potrebuješ a hľadáš. Raz ale ľúbiš. Tak ozajstne. Tak veľmi, že ti je on prednejší pred sebou samou. Časom je z tej lásky vzťah, ktorý vás tak nejak zatvára do sveta vás dvoch. Milujete na sebe vlastnosti toho druhého, jeho vôňu, zvyky. Viete dobyť svet. Lebo stojíte jeden pri druhom, ste na všetko dvaja. Ak si jeden neverí, nevadí, lebo ten druhý verí aj v neho. Svet je tak lepší, krajší a ty si ho už inak nevieš predstaviť.

Prečo potom časom aj tak dovolíme, aby sa sila dvoch tak oslabila? Odrazu to, čo si na ňom milovala, je jeho najväčšou chybou. A nie len to. K tomu pribudne ďalších desať chýb, ktoré má. Ona prestane byť milá a usmievavá. On viac nedáva lásku a oporu. Jediné slová, ktoré poznajú sú výčitky a krik. Mimo toho ešte bolesť a plač. Ani jeden z vás nevie ako ďalej. Ak sa pýtaš, kedy sa to stalo a kde to začalo, to je ešte tá lepšia verzia. Ak viníš len jeho a tvrdíš, že ty si taká a onaká, len skrz jeho správanie, to je tá horšia verzia.

pexels.com

Obaja sa pýtate prečo?

Zabudli ste pracovať na vašom vzťahu, na vás dvoch. Zabudli ste robiť radosť tomu druhému a vážiť si to, že ho máte vedľa seba. Berie ťa ako samozrejmosť a ty jeho ako niekoho, kto by sa mal zmeniť. Jednoducho životné okolnosti, ľudia a tento nie najlepší svet vám rozbil ten „váš svet“. Poteším ťa. To nie je koniec. Necíť sa nadradene, nebuď tvrdohlavá a to isté vysvetli aj jemu. Kým to najpodstatnejšie cítiš ty, aj on. Kým sa ľúbite, nedovoľte láske vytratiť sa len preto, že svet okolo vás chce, aby ste sa riadili podľa neho.

pexels.com

Začala si ho milovať nezištne, bez podmienok, bez akéhokoľvek obrazu toho, aký by mal byť. On ťa začal milovať preto, že si bola sama sebou. Veselé dievča, ktoré sa nepotrebovalo na nič hrať. Tak to v sebe navzájom znova objavte. Ty si nenechaj kamarátkami, rodinou ani nikým na svete nahovoriť, aký by mal byť. Vybrala si si ho preto, že je pre teba dokonalý. Lebo tá kamoška, ktorá ti tak srdcervúco radí je z nejakého dôvodu sama. A jemu neber dôvod na to, aby ti ukázal čo v ňom je a akou ti vie byť oporou. Tým, že ho porovnávaš a očakávaš niečo mu nepomáhaš. Miluj ho tak, ako si začala. Bez podmienok. Nájde znova to veselé dievča, ktoré nepotrebuje rady iných ako žiť. Ktoré sa teší zo života. A ak je to tvoja životná láska, neexistuje, že niečo v sebe nezmení. A bude ťa milovať do konca života.

Buď silná a on nech je ten muž, ktorý ti má byť oporou, aby si tou silnou zvládla byť!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating