Existuje veľmi veľa druhov cvičenia a každého baví niečo iné, to nie je asi žiadna prevratná informácia. Skúsme sa teda pozrieť na cvičenie inak.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Niektoré z nás nerady navštevujú fitness centrá, a to z rôznych dôvodov. Napríklad ťa nebaví cvičenie na strojoch, alebo nemáš rada ten prebytok testosterónu a pohľady, ktoré hovoria Som pán sveta a môj biceps je toho dôkazom (nechcem urážať druhé pohlavie a určite nevravím, že sú takí všetci, ale …).

9f3a6c7ef061a6e3ac375ac9793d0427

foto: pinterest.com

Taký beh tiež nemusí každému vyhovovať, nevieš sa prinútiť cvičiť doma, alebo len chceš zmenu a druhy cvičení prestriedať. Skús niečo úplne iné, skús zmenu. Možno budeš mať na prvý pohľad pocit, že to nikdy nedokážeš, a že bude trvať roky kým zvládneš tie nádherné prvky.

Hovorím o vzdušnej akrobacii. Je možné, že už len pri slove ´´akrobacia´´ ťa chytajú žalúdočné kŕče a povieš si, že to určite nie je nič pre teba, veď ty si nikdy nechodila na gymnastiku a na telesnej si nevedela vyliezť ani do polovičky tyče. Počúvam to pravidelne a poviem ti, nie si prvá ani posledná, každý niekde začínal.

Vzdušná akrobacia zahŕňa viaceré možnosti cvičenia a to na závesných šáloch tzv. aerial silks/fly fit, cvičenie na zavesenom kruhu (aerial hoop), alebo asi najznámejší pole dance. Každé jedno z týchto cvičení je jednoducho úžasné.

Precvičíš každý sval, lebo cvičíš s váhou celého svojho tela a povedzme si úprimne – dvojkilová činka a nejakých tých 60 kíl je trošku rozdiel. Ver mi, že keď uvidíš baby, ktoré cvičia pravidelne aspoň pár mesiacov, máš pocit, že to ty nikdy nedáš, ale dáš! Len musíš pravidelne makať a triky, ktoré budeš postupne zvládať s čoraz väčšou ľahkosťou, ťa budú posúvať ďalej a ďalej.

Nech si už vyberieš ktorékoľvek týchto cvičení a budeš sa im venovať aspoň pár mesiacov, nielen že si pekne vyformuješ postavu, získaš silu, ohybnosť, ale prebudíš v sebe aj ladnosť, ženskosť a sebavedomie.

Pre mňa osobne sa tieto cvičenia stali súčasťou života a to aj preto, že som mala (a aj mám) obrovský strach z výšok. Je to teda aj forma terapie, ktorá mi pomáha prekonať tento strach a zároveň, keď nemám práve svoj deň, je to ako hodina u psychológa. Na všetky problémy zabudnem, vypustím ich zo seba a zostanú lietať niekde vo vzduchu.

Ak si si aspoň raz povedala, že to musíš vyskúšať, prestaň sa už konečne skrývať za výhovorky typu ja nemám silné ruky, nie som ohybná, alebo budem vyzerať ako tuleň na súťaži Miss. Zdvihni svoje pôvabné pozadie a vyskúšaj to! Inštruktorky sú zvyknuté na to, že nie každý práve vyšiel zo Cirque de Soleil a ovládajú presné postupy ako ťa naučiť základy, na ktorých môžeš postupne stavať.

Neboj sa, už len tým, že to skúsiš urobíš prvý krok a sama zistíš, či to je pre teba to pravé, alebo nie. Veď to je predsa základ (a nie len pri cvičení). 🙂