V novom roku máme so svojimi životmi trúfalé plány. Ako keby nám dal niekto novú šancu narodiť sa, zahryznúť sa do svojho sústa menom život, napísať svoj príbeh inak. Zasadiť ho do iného kontextu, na inom mieste, pridať nové, zaujímavé postavy, prípadne niektoré vymazať. Skrátka, byť trochu inou, vylepšenou, vykrášlenou a ja neviem čo ešte. Koniec koncov, podnecujú nás k tomu zo všetkých strán.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Tak schválne, otvorte v tomto období ktorýkoľvek časopis a zaručene tam nájdete tipy na to, ako si správne nalinkovať život v novom roku, čo nosiť a čo radšej nechať v skrini, ako sa ostrihať, prípadne tam nájdete rovno priamu predikciu vášho osudu vo forme neomylného horoskopu, z ktorého sa za pár minút dozviete, ako váš rok bude vyzerať. Toľko podnetov zvonku, až sa mi z toho točí hlava!

Iste, je lákavé presedlať zrazu na niečo iné, začať písať na čistý list, odkrojiť si z úplne čerstvého koláča, otočiť stranu v kalendári. No pamätaj na to, že žiadna zmena, ktorá naozaj stojí za to a ktorá bude aj trvalá, nepríde zo dňa na deň. Neexistujú overené a zaručené návody na lepší život. Existuje len láska v nás, čistá a úprimná snaha vytvoriť si na zemi miesto, kde budeš šťastná.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: unsplash.com
Nerieš preto, čo by si mala robiť, aby si boli v roku 2018 „v kurze“. Prestaň to neustále hľadať vo vonkajšom svete. Nechaj v roku 2018, a aj v tých ďalších, prehovoriť seba samú, nechaj svoju dušu, nech prehlasuje vonkajší dav, nech ona sama povie, čo by chcela. Hovor sama sebe pravdu, stoj pri sebe a podporuj sa. Dôveruj svojim želaniam a snom, pretože všetko má svoj význam. Nesťažuj sa, pretože každá situácia má riešenie a v skutočnosti nie si nikdy stratená. Uč sa a hľadaj vo všetkom súvislosti. Nemárni čas a s potrebnou odvahou sa do života „namoč až po uši“.

Začni touto chvíľou, prítomným okamihom, v ktorom sa nauč cítiť sa dobre bez ohľadu na okolnosti a pekne po krôčikoch k nemu pomaly pridávaj ďalší a ďalší, až sa ti to stane úplne prirodzené. Hlavne po celý rok nezabúdaj na silu našej mysle, tvor to, po čom skutočne túžiš a nečakaj s tým až do osláv nového roka kým to začneš aplikovať v tvojom životnom príbehu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.