Unsplash/Kristina V

Nájsť človeka, ktorý nezažil žiadne trápenia so vzťahmi, tak to je naozaj ako hľadať ihlu v kope sena. Tak trošku nereálne. Alebo? Osamelosť, zúfalstvo, výčitky, sebaľútosť a nostalgia sú najčastejšie pocity, ktoré tesne po rozchode prežívame A práve vďaka nim sa správame spôsobom, akým by sme sa normálne nesprávali.

Je to akási sebaobrana k tomu všetkému, aby sme to ako tak zvládli a nenavštívili psychiatra. Najhoršie je však, že mnohokrát strácame hrdosť. Vtieranie, prosenie, nech je to všetko späť tak, ako bolo.

Nerob to! Prestaň ho sledovať na sociálnych sieťach, nastav si, aby si nevidela jeho aktívny stav na fb, nesleduj ani jeho príbehy na Instagrame. Ak to bude možné, vyhni sa ľuďom, ktorí sa s ním bezprostredne stýkajú a ktorých by si sa na neho mohla pýtať. Jednoducho, odsekni ho zo svojho života.

Staré fotky s ním zmaž a on už viac pre teba neexistuje, aspoň do chvíle, kým je to pre teba ako kráčanie po tenkom ľade. Je to ťažké, ale musíš to urobiť. Samozrejme, že občas tá ľútosť príde na teba, i napriek tomu, že stlačíš gombík zmazať, vtedy si len spomeň na to, že zajtra bude opäť lepšie. Chce to len čas. Aj toto prebolí, rovnako ako prebolí všetko ostatné.

To je život a mala by si sa naučiť, že je to súčasť. Snívať, že tebe sa to nestane, to nie je najlepší nápad. Ružové okuliare treba niekedy zložiť a pozrieť sa pravde do očí. Čím skôr to pochopíš, tým skôr sa ti bude ľahšie dýchať.

Hovorí sa, že len zasneným sa žije o čosi jednoduchšie, ver, že nie je tomu vždy tak. Raz sme hore, raz sme dole a tak to je aj so vzťahmi. Ak ti to nevyšlo, malo to svoj dôvod. Sú veci, ktoré idú mimo nás a nedokážeme ich do veľkej zmeniť a ovplyvniť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating