instagram.com/sedefseyittt, sofiasichlau

Aj ty si si dala na Nový rok predsavzatie, že teraz sa ti to už podarí a schudneš? Vďaka našim tipom získaš motiváciu, ktorá ťa nakopne. Okrem toho sme si pre teba pripravili zopár rád, ako môžeš upraviť svoj jedálniček

Okrem toho je však dôležité, aby si mala správne informácie. Ak budeš veriť mýtom a nepodloženým tvrdeniam, nemôžeš sa čudovať, že sa ti nedarí chudnúť a nevidíš žiadny progres. Niekedy si možno sama ubližuješ a ani o tom nevieš.

Večer po šiestej už nemôžeš jesť, lebo priberieš? Nemôžeš konzumovať sacharidy, lebo z nich tiež priberieš? Ak budeš cvičiť s váhami, premeníš sa na mužatku? Toto sú asi najčastejšie mýty, s ktorými sa pravidelne stretávame. Je ich však oveľa viac.

V prvom rade si musíš uvedomiť, že dôležitý je tvoj celkový kalorický príjem. Môžeš si dopriať aj sacharidy aj tuky. Aj večer, no najneskôr 2 až 3 hodiny pred spánkom. V tomto prípade platí jednoduchý, no účinný vzorec. Ak tvoj denný výdaj bude väčší ako príjem, budeš chudnúť. No ak budeš jesť viac, než počas dňa spáliš, nemôžeš sa čudovať, že sa ti ukladajú tukové zásoby.

Zabudni preto na nezmyselné diéty a jedz s mierou. Pokojne aj všetko. Nájdi si aktivitu, ktorá ťa bude baviť najviac, aby si sa nemusela do cvičenia nútiť. Začni viac chodiť, bicykluj, plávaj, choď na turistiku, behaj, skákaj cez švihadlo. Je len na tebe, čo si vyberieš. A neboj sa do svojho tréningu zaradiť aj silové cvičenie. To, že budeš dvíhať činky, z teba neurobí mužatku.

Taktiež mysli na to, že sa nedá schudnúť len z jednej partie. Chcela by si mať ploché bruško? Lokálne chudnutie neexistuje. Tvoj organizmus si odoberá energiu vo forme tukov rovnomerne z celého tela. Konkrétnu partiu môžeš len posilniť a vytvarovať.

Ak ťa zaujímajú aj ďalšie mýty o chudnutí, portál Fitclan ich takto pekne zhrnul vo svojom instagramovom príspevku. Poznáš aj nejaké ďalšie mýty, ktoré tu chýbajú?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness