instagram/pamela_rf

S novým rokom prichádzajú aj každoročné predsavzatia. Koľko rokov si si vravela, že začínaš pravidelne cvičiť? Zdravšie sa stravovať? A vzdala si to už vo februári, však? Čo keby si tentokrát dodržala svoje slovo? Keď potrebuješ motiváciu, ktorá ťa nakopne, máme pre teba zopár rád, s ktorými ti to pôjde oveľa ľahšie!

Stanov si cieľ

Obliecť si šaty, ktoré si kedysi nosila, novú sukňu, ktorú mali iba v menšej veľkosti, dostať sa na číslo na váhe, pri ktorom by si sa cítila lepšie vo svojom tele. Prvým a hlavným bodom, ktorý ťa bude viesť, je cieľ, ktorý budeš mať pred očami. Niečo, čo bude predstavovať tvoje víťazstvo.

Urč si odmenu

Keď splníš svoj cieľ, mala by si sa za to odmeniť. Nie len, že si dosiahala bod, po ktorom si túžila, ale za svoju snahu a vytrvalosť si niečo dopraješ. Niečo, čo ťa okrem dosiahnutia cieľa rovnako poteší. To je totiž skvelou motiváciou pre psychiku.

Ak splním svoj cieľ, kúpim si novú kabelku, po ktorej dlhšie túžim. Víkendový wellness, výlet do zahraničia, nové oblečenie (ktoré ti teraz lepšie sadne), … len ty vieš, čo by ťa potešilo. Takto budeš mať dvojnásobnú motiváciu na to, aby si vydržala.

Hudba, ktorá ťa nakopne

Keď sa už do cvičenia pustíš, musíš si spraviť aj poriadnu atmosféru, ktorá ťa bude nútiť pokračovať a nezastavovať. Na internete nájdeš množstvo playlistov, ktoré ťa namotivujú. Stačí si vybrať ten, ktorý ťa osloví najviac.

Motivačné rátanie

Svoj cieľ musíš mať vždy pred očami, aby si vedela, ako blízko už si. Ideálne je, ak si na papier napíšeš niečo, čo ťa bude motivovať. Napríklad, ak sa pustíš do 30-dňovej výzvy, sprav si 30 políčok, ktoré budeš postupne vyškrtávať.

Alebo si sprav rozvrh, ktorý by si chcela dodržiavať – napr. v kalendári zaznač dni, kedy si dáš kardio, posilňovanie či cheat day. Vždy, keď niečo splníš, odškrtni si to a ver, že s každým jedným dňom budeš šťastnejšia, ako dobre ti to ide k cieľu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness