Čistenie, pleťové séra, krémy, oleje… všetky tie produkty a kroky, ktoré potrebuješ zahrnúť do svojej beauty rutiny určite dobre poznáš, ak je tvojím cieľom krásna a bezchybná pleť. No na to, aby bol výsledok dokonalý, musíš sa o pokožku postarať aj doplnkovo. V tvojej strave či skincare produktoch by nemali chýbať vitamíny, ktoré dokážu robiť s pleťou zázraky! 

Vitamín C

Vitamín C (kyselina L-askorbová) je úžasný antioxidant pre pokožku. Vďaka jeho účinkom je dnes veľmi populárny ako krok v starostlivosti o pokožku, napr. vo forme séra. No nezabudni ho prijímať aj potravou, nepoďakuje sa ti za to iba imunita.

Céčko pleť rozjasňuje, zjednocuje jej tón, pôsobí proti vráskam a tiež aj jazvičkám, ktoré ostali po akné. Navyše, chráni pleť pred nečistotami, ktoré na ňu pôsobia z ovzdušia!

Zinok

Zinok je minerálny prvok, ktorý pozná zrejme každý, kto bojoval s akné. To sa totiž spája s nedostatkom tohto prvku a preto ho nájdeš v rôznych krémoch či mastičkách. Zinok má okrem kože skvelý vplyv aj na vlasy a nechty – posilňuje ich a podporuje ich rast.

Prírodným zdrojom zinku sú, napríklad, ovsené vločky, vlašské orechy, mandle, fazuľa, pečeň, tmavé mäso, vajcia, či mliečne výrobky.

Vitamín A

Známy aj ako retinol, sa označuje za elixír mladosti. Má silný exfoliačný účinok, čoho výsledkom je hladká a svieža pleť. S jeho používaním by si však mala byť opatrná a naštudovať si jeho účinky skôr, ako začneš. Ak ho budeš používať nevhodne, môžeš si narobiť viac škody ako úžitku. Pozor si dávaj najmä na slnečné žiarenie.

Retinol sa odporúča používať približne od 30. roku života, kedy sa objavujú viditeľné vrásky. V strave ho nájdeš v brokolici, špenáte, mrkve alebo vo vaječných bielkoch.

Vitamín D

O tomto vitamíne si už určite za posledný rok mnohokrát počula. Vitamín, ktorý sa v našom tele tvorí pri pobyte na slnku ti okrem imunity pomôže aj k peknej pleti, pretože ide o silný antioxidant. Stačí, ak na 10 minút denne vystavíš tvár slnku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.