Každá z nás zažila vzťah alebo dokonca vzťahy, ktoré neboli, takpovediac, úplne ukážkové a preto aj skončili. Láska vyprchala, nesedeli ste si, alebo dokonca niečo oveľa horšie. Musela si si prejsť vzťahmi, ktoré aj napriek bolesti, ktorú ti spôsobili, posunuli tvoj charakter a vyformovali tvoje správanie do takej podoby, aby mohol prísť ten, pre ktorého si pravá a on je pre teba KONEČNE ten pravý. 

Radenie je jedna z vecí, ktorá nás na jednej strane teší, avšak mnoho z nás neskôr aj poriadne bolí. Zamilovanie sa do chlapa, ktorý sa už po tom neozve alebo zlomené srdce, kvôli niekomu, kto nás len využil. To sme zažili asi všetky.

Nie je to však len tak nadarmo. Bývalé vzťahy, ktorými si si prešla ťa posunuli dopredu a vyformovali ťa do takej podoby, aby si sa stala lepším a rozhodnejším človekom. Muži, ktorí to s tebou nemysleli vážne a len ťa využili, zanechali v tebe určité jazvy, ktorých sa už bohužiaľ nikdy nezbavíš, avšak vďaka nim už vieš, čo je pre teba dobré a čo naozaj u chlapa nechceš. Prekonala si hnev, smútok, hysterické záchvaty, plač, ľahostajnosť, či úzkosť, keď si ich videla na ulici s inou a tieto zlé spomienky ťa môžu utvrdiť v tom, že je oveľa lepšie, že nie ste spolu.

Do kategórie formovania taktiež patria vzťahy, v ktorých si síce na začiatku bola šťastná no láska, ružové okuliare a prvotné zaľúbenie opadli a vy ste sa museli rozísť. Nespomínaj na bývalého zle, pretože na začiatku ste sa mali radi, no napriek tomu si pochopila, čo od muža chceš a čo by asi mal robiť, aby tá láska a tvoj záujem nevyprchal.

Prejsť vzťahmi a mužmi, ktorí ti síce ublížili, no na druhej strane aj pomohli, je úplne normálne. A aj keď to možno stále bolí, raz budeš už len ďakovať, že oni odišli a prišiel niekto, kto ti nespôsobuje bolesť, ani hnev, ale úsmev na tvári a motýliky v bruchu nie len prvý mesiac.

Ešte si nespoznala toho pravého? Nezúfaj, určite niekde behá po vonku a snaží sa do teba naraziť, aby ste sa stretli ako v romantickom filme. Ak však príde, budeš tá najšťastnejšia žena na svete. Bude mať všetko, čo si pri bývalých partneroch neznášala a čo ťa odpudzovalo. Bude to láska ako z rozprávky a ty sa budeš modliť, aby nikdy neskončila. Preto nezúfaj, že si mala tých nesprávnych a možno stále s takým si.

Spomeň si na svoje staré vzťahy, na všetkých mužov, od chodenia, cez pokazené rande, písanie si na internete alebo len platonickú lásku a porozmýšľaj, čo bolo na nich zlé. Objektívne zhodnoť všetky ich vlastnosti, a keď zistíš, čo sa ti nepáči a naopak, čo ti vyhovuje a imponuje, takého muža si hľadaj. Neupúšťaj z nárokov a využi svoje poznatky. Nehľadaj nasilu, nechaj sa unášať, ale nepadaj do rieky, v ktorej si už raz bola.

Osud chce aby si pochopila veci, ktoré pochopiť máš a potom, keď už budeš pripravená, ver mi, príde ten PRAVÝ. Možno ho už aj poznáš a sedí vedľa teba na lavičke.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.