Pexels/luizclas

Ako byť šťastná? Šťastný človek nie je ten, ktorý má všetko, no ten, ktorý sa vie podeliť. Stará múdrosť, ktorá platí dlhé roky, v sebe ukrýva zmysel šťastia.

Ak chceš byť v živote naladená pozitívne aj ty, rob tieto činnosti. Každý deň sa budeš usmievať a negatívne veci ťa nebudú natoľko ovplyvňovať.

Rob dobré skutky

Nie nadarmo sa hovorí, že keď sú šťastní ľudia okolo teba, budeš šťastná aj ty. Keď urobíš každý deň jeden dobrý skutok, budeš mať zo seba dobrý pocit a tvoje šťastie sa znásobí. Vyčarovať úsmev na tvári tvojim blízkym je veľká vec, preto môžeš byť na seba hrdá. Láskavým prístupom si do svojho života pritiahneš len pozitívne veci.

Maj zápisník vďačnosti

Ak si človek, ktorý sa na všetko sťažuje, je jasné, že šťastná nie si. Skús svoj pohľad na okolitý svet zmeniť a každý deň nájdi aspoň pár vecí, za ktoré môžeš byť vďačná. Keď si ich večer prečítaš, pochopíš, že si naozaj bohatá a ľudia, ktorí to nemajú, by si s tebou život veľmi rýchlo a radi vymenili. Žiješ v luxuse, no ani o tom nevieš.

Cvič alebo medituj

Je známe, že počas cvičenia (a aj po ňom) sa do tvojho tela vyplavujú hormóny šťastia. Pokiaľ chceš byť naladená optimisticky a na každého sa usmievať, snaž sa cvičiť a robiť niečo prospešné pre svoje telo. Ak ťa cvičenie nebaví, vyskúšať môžeš aj meditáciu, počas ktorej sa upokojíš, zmierniš stres a odstrániš negatívne myšlienky.

Stravuj sa zdravo

Vedela si, že na tvoju náladu vplýva aj to, čo konzumuješ? Nezdravé jedlo, ktoré je plné tukov a sacharidov, ťa šťastnou neurobí. Naopak, keď sa budeš stravovať zdravo a jesť dostatok ovocia a zeleniny, budeš mať viac energie, častejšie sa budeš usmievať a na ľudí nebudeš podráždená (samozrejme, raz za čas môžeš zhrešiť niečím nezdravým).

Maj priateľov s rovnakými názormi

Myšlienky dokážu ovplyvniť celý tvoj deň. Ak sa budeš stretávať s priateľmi, ktorí majú odlišné názory ako ty, budete sa len hádať a nikdy nedospejete ku kompromisu. Avšak, keď si nájdeš priateľov, ktorí sa pohybujú na rovnakej vlne ako ty, zažijete spolu veľa zábavy, smiechu a budeš sa pri nich cítiť šťastne.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife