Pexels/Daria Shevtsova

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Či už patríš k vášnivým čitateľkám alebo nie, existujú knihy, ktoré by si aspoň raz za život mal prečítať každý z nás. Aj keď máme každý iné záľuby, jedno, čo nás všetkých spája, je práve samotný život.

Ak ti chýba motivácia, sila bojovať či si len chceš rozšíriť pohľad na svet, vzťahy a svoj vlastný rast, potom by si mala siahnuť po našich nasledujúcich tipoch.

Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia

Séria kníh od obľúbeného slovenského autora obsahuje 5 kníh s podtitulmi Návrat k sebe, Sebapoznanie, súvislosti, sebapremena, Dospelí deťom, deti svetu, Strachy, vzťahy, sloboda a Psychický obor. Všetky knihy sú motivačné a otvoria ti myseľ, no veľmi jednoduchou formou, ktorá sa ľahko číta.

Pozitívne myslenie, sila príťažlivosti, odpustenie, vnímanie symbolov, pochopenie choroby, … to je len časť z tém, ktoré v nich nájdeš. Vďaka nim začneš viac počúvať a vnímať samú seba.

Slepačia polievka pre dušu

Aj literárna séria s názvom Slepačia polievka pre dušu má hneď niekoľko vydaní a podtitulov. Stali sa z nich svetové bestsellery a keď si aspoň jednu prečítaš, rýchlo pochopíš, prečo. Knihy ponúkajú stovky inšpiratívnych príbehov zo skutočného života, pri ktorých sa budeš usmievať, plakať, ale aj zamýšľať nad vlastným bytím.

Ide o veľmi poučné príbehy, ktoré v tebe zanechajú stopu a okrem uvedomenia si určitých hodnôt, ti pri rôznych príležitostiach pomôžu rozhodnúť sa a urobiť správnu vec.

Norman Vincent Peale – Sila pozitívneho myslenia

Pozitívne myslenie ti naozaj dokáže zmeniť život. Ak si myslíš, že ide iba o hlúpe reči, potom skús dať šancu tejto knihe. Známy bestseller ti ukáže, že nové myšlienky a pokoj v duši toho dokážu oveľa viac, ako sa môže zdať.

Autor v nej vychádza z vlastnej skúsenosti a skutočných životných príbehov, prostredníctvom ktorých odhaľuje fungovanie ľudskej mysle.

Dušan Kadlec – Zo dna ku hviezdam

Dušan Kadlec, slovenský autor, má na svojom konte už 2 bestsellery – Zo dna ku hviezdam a 100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život. A obe rozhodne stoja za prečítanie. Ak si myslíš, že si na dne, potom je prvá spomenutá tou, ktorá ti pomôže prekonať ťažké časy.

Život treba milovať, keď si hore, aj keď si dole. Po prečítaní uvidíš, že všetko zlé je naozaj na niečo dobré a má to zmysel pre tvoju budúcnosť.

Mark Manson – Jemné umenie mať veci v paži

Ak ti motivačné knihy nič nehovoria a „na také nezmysly“ nemáš čas, potom je táto kniha presne pre teba. Tu môžeš na všetky tie frázy, z ktorých sa ti pretáčajú oči, zabudnúť.

Zabudni na všetko pozitívne myslenie a nájdi si svoj vlastný kľúč k tomu, ako žiť svoj život spokojne aj bez múdrych rečí iných ľudí o tom, ako by z teba mal byť dokonalý a neomylný človek. Jednoducho, táto kniha ti ukáže, ako mať v p… predsa, v paži!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife