unsplash.com
Len ty sama určuješ, kto vlastne si. Nemala by si dovoliť ostatným, aby rozhodovali o tvojom živote. Bez ohľadu na to, aké následky to môže mať, nemala by si dávať na rady či „ponaučenia“ iných ľudí v súlade so svojím životom. Nemala by si dovoliť, aby niekto rozhodoval o tom, ako sa máš cítiť alebo o tom, ako sa máš správať. Čo máš hovoriť, čo máš nosiť, či ako sa nalíčiš. Nemala by si sa snažiť vyhovieť ostatným, ak to má zakryť to najdôležitejšie.
Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com
To, kto v skutočnosti si . Nikto z tých ľudí nevie čím si si prešla, alebo si momentálne prechádzaš. Nikto z tých ľudí nemá právo určovať hranice tvojej osobnosti, ani jeden z nich si neprešiel pádmi ktorými si si prešla ty. Neprežil to, necítil to tak ako ty. Nemôžeš im dovoliť aby riadili tvoj život, aby ti hovorili čo môžeš a nemôžeš urobiť, pretože oni nekráčajú tvojou cestou. Nemôžu ťa prinútiť veriť v niečo v čo nechceš ak im to sama nedovolíš. Máš svoje chyby ako každý človek na tejto zemi, či už si to priznáš alebo nie, mýliť sa a robiť chyby je jedna z najlepších ľudských vlastností.
Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com
Preto sa nehanbi, netráp a neospravedlňuj sa za rozhodnutia ktoré spravíš, za činy, ktoré vykonáš, len preto, že pár ľudí ti povie že to nieje správne, že oni by to urobili inak. Nikdy im nedovoľ, aby zničili v tebe tu nádej, aby zničili tu lásku. Aby ti zmenili smer cesty a kráčala si tou ktorou nechceš ísť. Buď svojou. Buď naďalej úžasnou, krásnou a milou lebo taká si. A budeš ňou stále. Pokiaľ ostaneš taká aká si, bez rád iných ľudí ktorí tvoj život nežijú.
Takže ži. Ale len so sebou samou. Bez hraníc ktoré určujú iný, ale ty sama!

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife