Niet nad to, keď ti dá niekto dobre mienenú radu. Navyše, ak vďaka nej môžeš vyzerať mlado a krásne, však? To nás ženy vždy poteší. Určite si aj ty počúvala od svojej matky, kamošky či obľúbenej YouTuberky, čo by si mala a nemala robiť, no nie vždy to vieš aj dodržať. Existuje veľa tipov a trikov z beauty sveta, no len na niekoľkých skutočne záleží.

Ak by si si mala niečo rozhodne zapamätať, potom sú to nasledujúce veci, ktoré sú tými najužitočnejšími tipmi. Mali by byť pre teba ako sväté pravidlá, ktoré nikdy neporušíš. Riadiš sa nimi?

Nikdy nechoď spať nalíčená

Pravidlo číslo 1, ktoré je úplným základom celej skincare. Nie je nič horšie, ako ísť do postele s make-upom na tvári, ktorý ti zapcháva póry a znečisťuje pokožku oveľa dlhšie, ako treba. Počas noci potrebuje naša pleť dýchať, liečiť problémy, ak nejaké máš a byť vyživovaná, aby bola ráno fresh.

Každý typ pleti potrebuje hydratáciu

Nie, to, že máš mastnú pokožku neznamená, že potrebuješ iba produkty na vysušovanie a vyhýbať sa hydratácii kvôli mylnému dojmu, že bude na tom ešte horšie. Môže sa viac premasťovať aj práve kvôli tomu, že jej niečo chýba. Každá pleť musí byť hydratovaná, vďaka čomu bude zdravá a bude lepšie fungovať a reagovať na prípadné ochorenia, rany alebo vyrážky.

Krása je odrazom tvojho vnútra

Čo ješ, čo piješ, či fajčíš, cvičíš, aké máš nastavenie psychiky, tvoje vnútorné problémy, … všetko to spolu súvisí a odráža sa na zovňajšku. Keď si zdravá a staráš sa o seba, je to vidieť. Rovnako tak, ako na prvý pohľad zistíš podľa mdlého výrazu, že je žena na tom vnútorne zle. Správny životný štýl ťa jednoducho dokáže spraviť krajšou.

SPFko je kľúčom k mladosti

Mladšou ťa udrží SPF faktor v kozmetike, o ktorom sme už písali veľakrát. V skratke, slnečné žiarenie spôsobuje starnutie pleti a preto by si sa pred ním mala chrániť. Či je leto, zima či si vonku alebo doma. SPFko používame každý deň.

Menej bude vždy viac

Tak ako pri skincare, ale aj líčení platí, že treba dbať viac na kvalitu ako kvantitu. Ku kráse ti nepomôže 20 krémov, ktoré si si len tak vybrala v drogérii, ale jeden správne určený a vybraný presne pre tvoju pokožku. Ak chceš vyzerať dobre, musíš dbať na to, čo na seba dávaš.

A nezabúdaj na to ani pri líčení. Naozaj počas dňa nepotrebuješ dymové oči, to si nechaj na piatkový večer. Zdôrazni svoju ženskosť a prednosti jemne.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.