Instagram/bagarovamonika, Instagram/makhmud_muradov

Staré známe, že ženy sú z Venuše a muži z Marsu. Aj to je dôvod, prečo sa často každá z nás zamýšľa nad tým, ako vlastne muži prejavujú lásku. Kým ty to potrebuješ počuť aj niekoľkokrát do dňa, on to možno dáva najavo iným spôsobom. A je úplne v poriadku, ak sa preto cítiš neistá. 

Aj napriek tomu si však musíš uvedomiť, že počuť slovo „ľúbiť“ či „milovať“ od svojej polovičky neznamená všetko. U mužov je potrebné sledovať prejavy lásky totižto iným spôsobom. My ženy sme totižto zvyknuté o svojich pocitoch hovoriť nahlas a je logické, že to očakávame aj od našich polovičiek. Omyl, milé dámy. Muži vyjadrujú svoju lásku inak ako my.

Vedela si, že slovný spôsob vyjadrovania lásky môže byť pre mužov problém? Berú ho totižto ako akýsi záväzok, ktorý musia dodržať a tým sa stávajú vo vzťahu akýsi uväznení. Aj to je dôvod, prečo sa muž môže po dlhšiu dobu vyhýbať práve takémuto typu vyjadrenia lásky. Nemusí to však znamenať, že ťa nemiluje. Oni to dokazujú skôr skutkami. Buď preto viac obozretná v tom, čo tvoj partner robí. V prípade, že sú jeho činy láskyplné, je len otázkou času, kedy ti to aj nahlas a úprimne povie.

Existujú však aj iné dôkazy tohto hlbokého city. Jedným z nich je aj čas, strávený s tebou. Si jeho prioritou, nie možnosťou. Pokiaľ si ho nájde dostatočne alebo vždy, kedy má čo i len voľnejšiu chvíľku, aj to sú spôsoby, ktorými ti to dáva v plnej intenzite najavo.

K jeho prejavom patrí aj jeho rodina či priatelia. V prípade, že ich poznáš aj osobne, môžeš zostať (s)pokojná. Si totižto súčasťou „sveta ľudí“, ktorí majú v jeho živote dôležité miesto. Úzky súvis by sme mohli prisúdiť aj jeho podpore v čase, kedy to najviac potrebuješ. Nie je nič krajšie ako keď ťa podporí tvoj partner v ťažkej chvíli či situácii a stojí pri tebe.

Je pravda, že muži sú v otvorení sa k žene viac obozretní a uzavretejší. Ten, ktorý ťa skutočne miluje nemá strach sa viac priblížiť k tebe aj prostredníctvom toho svojho sveta a dovolí ti doň plnohodnotne vstúpiť. Budeš tak vedieť o jeho plánoch, zážitkoch, myšlienkach či pocitoch.

Dôležitou súčasťou každého vzťahu je dôvera. Preto, ak sa ti muž v tvojom živote zdôverí s čímkoľvek zo svojho života, prejavuje ti tým svoju dôveru a na oplátku ju očakáva aj od teba. Zároveň ti tým oznamuje, že si ťa váži a berie ťa takú, aká v skutočnosti si. Nemá potrebu meniť ťa, pokladá ťa zároveň za svoju prioritu v živote. Dôkazom lásky môžu byť tiež úprimné dary od neho, ktoré potešia a pohladia tvoju dušu.

Je preto potrebné, aby ste obaja vzájomne pochopili váš jazyk lásky. Každému vyhovuje iný a je dôležité ho poznať. Aby ste vzájomným potrebám rozumeli obaja správne, môžete sa napríklad o nich v peknej chvíľke porozprávať. Tak sa vyhnete aj zbytočným nedorozumeniam.

Jeho lásku však budeš v mnohých prípadoch jednoducho cítiť, nemusíš to hneď počuť. Pretože nemá význam počúvať ani tie najkrajšie slová, pokiaľ skutky ich budú nahrádzať úplne niečím iným. Lebo činy nikdy neklamú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating