Photo by Ryan Graybill on Unsplash

Možno práve prežívaš milostnú drámu. Možno si neustále kladieš tú zákernú otázku, prečo si ho stretla, keď nemôžete byť spolu, a prečo si tvoje srdce získal, keď si nakoniec aj tak vybral inú cestu. Ale je to v poriadku. Jednoduchá odpoveď na túto situáciu, ktorú prežívaš je tá, že ti to nie je predurčené.

Si silná žena. Krásna žena. Na ktorú čaká niečo lepšie. Tak prečo by si sa mala držať muža, ktorý z teba energiu iba vysáva? Zaslúžiš si veľa. Dokonca všetko.

Nepotrebuješ mať po svojom boku chlapa, ktorý nevie dodržať slovo. Ktorý má radšej seba ako teba. Ktorému sú neustále prednejšie len svoje záľuby ako tie tvoje. Nepotrebuješ niekoho, kto je s tebou iba vtedy, keď sa mu to hodí. Niekoho, na koho odpoveď čakáš niekoľko dní, no a niekedy odpoveď nepríde od neho vôbec. Niekoho, kto ťa len motá, ale nerobí nič viac.

A keď celú túto teóriu pochopíš, – že sa ti naozaj oplatí počkať na niečo skutočné, niečo obojstranné, začnú sa diať správne veci.

A zrazu poľavíš. A nebudeš riešiť zbytočnú drámu vo svojom živote, nebude ti už viac záležať na tom, ako to ďalej s vami bude. A postupne ti na tom mužovi prestane záležať úplne.

Budeš sa cítiť slobodná. Vyrovnaná so všetkým. Nebudeš to ľutovať, nebude ťa to mrzieť. Hoci niekde hlboko vo svojom vnútri bude ešte nejaká citová väzba, budeš vedieť, že takto to je správne. Že takto to byť jednoducho malo.

Táto skúsenosť ťa poučila. Z časti aj potrestala, ale viac posunula. A ty si teraz o krok vpred. Pripravená začať znova. Tentokrát s niekým, kto nebude iba sľubovať, ale aj plniť svoje sľuby. Niekto, kto chce robiť jediné, a to, robiť ťa šťastnou a milovanou. Niekto taký tam na teba čaká.

Tak daj šancu nie len jemu, ale aj sebe. Prijať lepšie zajtrajšky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating