Dostávaš to, čo si ochotná tolerovať.

Zaslúžime si lásku, ktorú sme ochotní tolerovať. Niekedy však zabúdame na svoju hodnotu a tápame vo vzťahu, nešťastní, otrávení a nepočúvame to, čo nám hovorí naše vnútro. Vzťahy sú maximálne komplikované, no komplikovanejší vzťah máme so sebou. Nevieme si dať hodnotu a dávame si príliš nízku cenu, ktorú každý vidí a väčšinou to zneužijú ľudia, ktorí do nášho života prídu s obrovskými problémami.

„Urobte si láskavosť a naučte sa odísť. Keď spojenie prestane fungovať, naučte sa ako ho nechať tak. Keď vás začne ten druhý týrať a trápiť, naučte sa pohnúť ďalej. Nestrácajte svoju energiu v snahe vynútiť si niečo, čo nefunguje. Pravdou totiž je, že za každým človekom, ktorý si vás neváži, sú mnohí ďalší, ktorí vás budú milovať viac a lepšie. Vyberte si to lepšie.“ -Reyna Biddy

zdroj: unsplash.com

Rešpektuj lásku a akceptuj ju, no akceptuj aj svoju hodnotu a to, že sa máš tiež rada. Ak si ty sama nedáš hodnotu, kto iný ti ju dá? Rešpektuj svoje pocity, názory a počúvaj tvoje vnútro, ktoré ťa nikdy neklame. Tvoje intuícia ťa nikdy nesklame a musíš jej načúvať.

Rešpektuj lásku, ktorá ti prinesie do života nádherné zážitky a budeš chcieť rásť. Kedy budeš cítiť, že sa stávaš lepším človekom a že láska nie je niečo, čo bolo vždy veľmi komplikované. Vyberaj si preto zodpovedne koho budeš akceptovať.

Dostávame lásku, ktorú sme ochotní rešpektovať. Ak si jej však zaslúžiš viac alebo vieš, že taká láska je len povrchná, nečakaj, ale odíď. Netráp sa. Láska nemá byť o tom.

Chcela som perfektný koniec. Teraz som zistila, náročnejším spôsobom, že niektoré básne sa nerýmujú, a niektoré príbehy nemajú jasný začiatok, stred ani koniec. Život je o nevedení, potrebe zmeniť sa, prijať moment a využiť ho najviac, ako sa len dá, bez vedomia, čo bude nasledovať.“ – Gilda Radner

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.