Každá správna fashion maniačka sa už chystá na nadchádzajúcu sezónu. Ak miluješ minimalistický štýl, potom ťa potešia návrhy značky RESERVED. Sú totiž ideálnym základom jesenného šatníka. Čo by sa malo objaviť v tom tvojom? Odpoveď na túto otázku nájdeš v novom lookbooku s názvom Návrat do reality.

zdroj: RESERVED

Koniec leta neznamená iba návrat k povinnostiam, ale je to aj čas na zmenu nášho každodenného vzhľadu. Ľahké šaty a šortky dostanú útulné miesto niekde hlboko v šatníku a sú nahradené kabátmi a svetrami. Ak sa chceš zoznámiť s najnovšími trendmi, stojí za to listovať v premiérovom lookbooku RESERVED.

Objektív fotoaparátu Mateusza Stankiewicza zachytil medzinárodné hviezdy modelingu: Giedre Dukauskaite, zbožňovaného francúzskymi módnymi domami, charizmatickú Stellu Luciu a Aliet Sarah, ktoré momentálne robia závratnú kariéru.

zdroj: RESERVED

Minimalizmus bol už všetkým, len nie nudným – naopak, tento štýl propagovali obľúbenci sociálnych médií, Škandinávci. Pletené šaty, kombinéza a košeľa z umelej kože, monochromatické obleky, tvídový set, kabát so vzorom rybej kosti či bunda uviazaná okolo pása s výraznými náprsnými vreckami. Skvelá voľba či už ideš do práce, na univerzitu, na rande alebo na stretnutie s priateľmi. Má to byť ležérne, ale zmyselné. Jednoduché a netradičné.

zdroj: RESERVED

Podstatou tohto trendu je geometrický strih a textúra použitých látok, najmä ostré strihy, jednotné farby a blokovanie. Sem-tam sa objaví prekvapivý prvok, ako napríklad umelá kožušina, puff rukávy na šatách, pokrčené nohavice kombinované s ťažkými čižmami, ružový kabát alebo priehľadný top oblečený s klasickými džínsami a bielou páperovou bundou. Prípadne strieborný sveter, ktorý dokonale vynikne v kombinácii s ľahkou sukňou.

zdroj: RESERVED

Paleta farieb v novom lookbooku RESERVED obsahuje hlavne čiernu a bielu, ale aj jemnú ružovú a sivú farbu. Tieto odtiene porušil spomínaný kultový vzor rybej kosti, pruhy a potlač inšpirovaná prasklinami na stenách. Aj keď sa zdá, že farby sú tlmené, dôležitosť spočíva v textúre materiálov – záhyboch, prešívaní a hrúbke tvídu. Ani doplnky neboli prehliadnuté.

V lookbooku nájdeš must-have sezóny, a to jodhpurské čižmy s traktorovou podrážkou, ako aj členkové čižmy na tenkom podpätku, vysoké čižmy, klasické mokasíny a tenisky, ktoré budú vhodné najmä na začiatok novej sezóny. Za pozornosť stojí hobo taška s pletenou textúrou a hitom tohtoročnej jesene a zimy bude „kožená“ baretka, ktorá sa už nachádza v šatníkoch mnohých très chic francúzskych dám.

zdroj: RESERVED

Modely z lookbooku RESERVED pre jeseň 2020 sú dostupné v predajniach značky a na www.reserved.com.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.