Britská vojvodkyňa Meghan zažalovala bulvárne noviny Mail on Sunday, ktoré podľa nej nelegálne zverejnili súkromný list, ktorý napísala svojmu otcovi. Noviny obvinila z porušenia autorských práv, zneužitia súkromných informácií a porušenia britského zákona na ochranu osobných údajov.

Podľa jej manžela, princa Harryho, noviny Mail on Sunday list úmyselne upravili tak, aby „zmanipulovali“ čitateľov a predostreli im nelichotivý obraz jeho ženy. K žalobe podľa neho pristúpili po „bezohľadnej kampani“ tlače, v rámci ktorej musí Meghan znášať takmer každodenné urážky a ktorá vytvárala „klamstvo za klamstvom na jej účet“ počas jej materskej dovolenky.

View this post on Instagram

Just over one week ago, The Duchess of Sussex announced the launch of #TheSmartSet, an initiative to support the women of @SmartWorksCharity. In just eight days, your active support has helped equip the women of Smart Works with enough units from this capsule collection to help for a full year! Though many of the items sold out quickly, most are being restocked so you can continue to play your part. In partnership with  @InsideJigsaw, @JohnLewisandPartners, @MarksandSpencer and @MishaNonoo, this project utilises the 1:1 model where for each item purchased, the same item is donated to empower these women as they mobilise into the workforce. There is still one more week, so please continue to spread the word and know that your small contribution is having a BIG impact in helping women in the community! Thank you for your continued support – more updates soon!

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

„Bol som tichým svedkom jej súkromného utrpenia príliš dlho. Ustúpiť a nespraviť nič by bolo v protiklade k všetkému, v čo veríme,“ uviedol princ v stanovisku zverejnenom na webovej stránke páru. Spomenul v ňom aj svoju zosnulú matku princeznú Dianu, ktorá zomrela pri havárii v roku 1997 prenasledovaná paparazzmi. Princ podľa vlastných slov nechce, aby sa história opakovala.

Hovorca Mail on Sunday na podniknuté právne kroky reagoval s tým, že noviny si stoja za článkom a budú sa v právnom spore rázne brániť.

 

Zdroj: SITA

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.