Nie všetko sa deje tak, ako my chceme. Život má pre nás občas naplánovaný iný osud a cestu, než tú, ktorou by sme sa chceli vydať. Nie je to vždy ľahké, preto tu budem pre teba až dokonca.

Odkedy som spoznala teba, tak verím na osud a “lásku” na prvý pohľad. Znie to ako klišé, ale ten pocit vo mne, keď som ťa prvýkrát videla, bol ako vzplanutie niečoho veľkého v mojom vnútri. Akoby mi niečo hovorilo, že toto bude niečo výnimočne a magické. Teraz, po tej dobe ako si mi vstúpil do života, sa celý obrátil naruby. Nemôžem povedať, či v dobrom alebo v zlom, pretože to sama neviem, ale viem, že ty si mi otvoril oči a ukázal, akí dokážu byť ľudia krutí, osud nepriaznivý, a moja láska a sľuby obrovské.

Chcela by som sa ti poďakovať za to všetko, čo si mi do života priniesol. Za všetky krásne chvíle, za ten pocit, aká šťastná som bola. Za to, že si tu bol vždy pre mňa, že si mi dával jediný pocit domova na mieste, ktoré mi bolo tak cudzie. Za každú chvíľu strávenú s tebou. Aj za hádky a nepriaznivé obdobia, pretože tie mi dali do života veľa.

Viem, že teraz nie je tvoj život prechádzka ružovou záhradou. Preto ti sľubujem, že nech sa stane čokoľvek, tak tu budem pre teba. Budem tvojou oporou, silou, nádejou, láskou, a nikdy sa ťa svojvoľne nevzdám. Uvedomujem si, aké ťažké to všetko ešte len bude, aké následky to bude mať. Koľko bolesti a utrpenia budem musieť znášať, ale ty mi zato stojíš. Každý ďalší deň strávený s tebou si budem vážiť viac a viac, každý nežný dotyk bude pre mňa výnimočným, každý tvoj úsmev ma urobí šťastnou. Každá tvoja vlastnosť, každá chyba, všetko dobré a zlé v tebe, všetky nálady, všetko z teba prijímam s plným vedomím. Pretože všetko zo mňa, miluje všetko z teba. Všetky tvoje perfektné nedostatky.

Bude to ťažká cesta a neviem, čo ma na konci čaká. Neviem si predstaviť, koľko ma to bude zo mňa stáť, akú veľkú časť seba stratím. Ako sa zmením, a hlavne, aký budem mať postoj k životu. Ale viem, že jediné čo by som na konci ľutovala, by bol čas, ktorý by som nestrávila s tebou. Čas kedy by som ti už viac nebola oporou a nebola tu pri tebe. Preto viem, že toto je to najlepšie rozhodnutie, ktoré môžem urobiť bez ohľadu na to, čo sa stane.

Sľubujem, že tu budem pre teba až dokonca, že si budem užívať každú poslednú chvíľu s tebou, že ťa budem milovať tým najlepším spôsobom akým viem. Pretože nikdy neviem kedy sa osud rozhodne konať svoje. No dovtedy budem stáť pri tebe ako najviac to len ide. Až dokonca.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.