Pamätaj si, že kým vidíš krásu inej ženy, ver mi, že si tým najhorším kritikom a to, čo vidí ona a ty je veľmi rozdielne. Taktiež si možno myslí, že si tá najkrajšia žena v miestnosti. 

Krása ženy a pohľady na ňu sú rôzne a len málokedy je žena, ktorá sa cíti pekne. Zotri si make-up, pretože v ňom tráviš príliš veľa času. Možno si povieš, že si bez make-upu nie si pekná, no nie je to tak. Začni svoju krásu vnímať aj inak, chváľ sa a priprav sa na to, že nie každý deň sa možno budeš cítiť vo svojej koži, no uvedom si, že aj toto je v tvojich rukách. Možno si povieš, že sa cítiš ako nahá, no možno konečne spoznáš seba a začneš sa vidieť inak.

Možno by bolo dobré, keby si si dala pauzu od ľudí, ktorí ti neustále opakujú, aká je krása dôležitá a máš pocit pri nich, že nie si dostatočne dobrá, dokonalá a pekná. Dnes ľudia extrémne prežívajú krásu a vytvárajú isté hodnoty, ktoré nie sú úplne v poriadku.

zdroj: unsplash.com

 

Neobmedzuj sa v tom, čo ješ. Jedz to, čo ti najviac chutí a po čom sa cítiš príjemne, či už je to sladké alebo zdravé, nájdi si najlepšiu alternatívu, ktorá ti vyhovuje, pretože jedlo je základ a ver mi, že to čo ješ, sa zobrazuje aj na tvojom zovňajšku.

Medituj a rob jogu. Nájdi si šport, ktorý ti dodá energiu a sebavedomie a ver, že sa to zobrazí aj na tvojom vnímaní tvojej krásy. Šport pomáha prekrvovať telo a cítiš sa po ňom šťastná a spokojná, že si urobila niečo pre seba. Staraj sa o seba a uvedom si, že neexistuje človek, ktorý je svojom krásou rovnaký ako ty. Každý jeden z nás je výnimočný a nikto nevlastní presne takú istú tvár a telo, aké máš ty. Je načase milovať svoju krásu, pretože s ňou budeš celý život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.