Pekná žena, ktorá vie, ako milovať seba samu

Komplimenty, pochvaly, úsmevy a sladké reči. Robí to dennodenne každý z nás. Snažíš sa oceniť druhých ľudí. Možno preto, lebo ich miluješ, a možno to je iba zo slušnosti. Chváliš ich za vykonanú prácu, za to, ako pekne sa dnes obliekli, za to aký úžasný obed dnes uvarili, či jednoducho za to, akými sú ľuďmi. Niekto si to zoberie k srdcu a vďaka tvojim slovám sa dokáže upokojiť. Vieš však rovnako milovať seba?

Dvihneš im možno špinou zaprášené sebavedomie a tak sa budú cítiť lepšie. Lenže kúzlo sa skrýva v tom, že nemôžeš oceniť iných ľudí, pokiaľ nedokážeš oceniť samu seba. Ja viem, že je to ťažké. Postaviť samu seba na prvé miesto zoznamu dôležitosti v tvojom živote. Ale skús to.

Skús sa ráno postaviť pred zrkadlo a povedať, čo sa ti na tebe páči. Bez toho, aby si sa cítila namyslene. Bez toho, aby si si myslela, že je to hlúpe. Pretože nie je. Pravdou je, že všetci považujú hrdosť na samých seba za niečo egoistické. Za niečo, čo sa nerobí, a aj keď si to v hĺbke svojej mysle myslíš, nepriznáš to.

Milovať seba je základ

Pretože, akým veľkým narcisom by si bola, keby si povedala sama pred sebou a sama sebe, že sa ti páči, ako vyzeráš. Že máš super postavu, že vieš ľuďom dobre poradiť, že vieš ľudí rozosmiať, pretože si vtipná. Si múdra, máš nádherné vlasy, ľudia sa cítia v tvojej prítomnosti sami sebou. Každá z nás má mnoho svojich predností, ktoré však utláča do úzadia a čaká na to, kým jej to povedia ostatní.

Buď však ty tou, ktorá to bude vedieť. Nečakaj, že ťa budú ľudia uznávať, kým to nedokážeš ty sama. Miluj sa za to, kým si, za to ako vyzeráš, za to čo robíš, a za to, akým spôsobom sa snažíš žiť. Miluj seba. Potom môžeš milovať ostatných a ostatní budú milovať teba.

Prečo dokážeš uznávať ich, ak nedokážeš byť pyšná sama na seba? Nie je to hanba a ani namyslenosť. Je to uvedomenie si svojich vlastných hodnôt, vo svojich vlastných očiach a nie iba v podstrkovaných slovách od ľudí, ktorí sa snažia byť milí a ty im koniec koncov nikdy nebudeš veriť, pokiaľ nebudeš veriť sama sebe.

Ver tomu, že si úžasná a stane sa to pravdou, ktorá môže tvoj život obrátiť hore nohami.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife