unsplash.com

Žena. Každý záhyb vášho tela vypovedá o tom, čím všetkým ste si museli prejsť. Každá jazva či obité kolená sú spomienkou na dobrodružstvo, spontánnosť a radosť zo života. Každý vytrhnutý vlas omotaný okolo gumičky je symbolom snahy vytvoriť zaujímavý účes.

Nespočetné množstvo vyhodených peňazí za kozmetiku a pernamentka do fitka, značí snahu vyzerať dobre. Upravené nechty, starostlivosť o zuby, krásne no hlavne zdravé vlasy. Toto všetko je znakom upravenej a starostlivej ženy.

Nedostatky. Celulitída. Kamarátka, ktorá vznikla v časoch, keď vaše stravovanie nebolo v poriadku. Strie. Stopy na vašom tele, ktoré vytvorila pokožka, keď už nezvládala tlak. Pehy, znamienka či bradavice, ktoré sú na nevyhovujúcich miestach. Krátke nohy. Príliš nízka, alebo príliš vysoká postava. Neskrotne bohaté vlny, alebo rovné vlasy s malým objemom.

Ženy majú mnoho nedostatkov, no tajomstvom sa stáva fakt, že ich vidia len ony.

So svojim partnerom sa dokážeme pohádať len preto, že mu ukazujeme svoje nedostatky, ktoré sú však smiešne a preňho neviditeľné. Ak by sme ich nemali, neboli by sme to už my.

large (1) zdroj: weheartit

Každé ráno začína pohľadom do zrkadla, v ktorom nevidíme to, čo by sme chceli. Tvárime sa nespokojne, jednoducho nesúhlasíme s ničím, čo vidíme. Stojíme zamyslené, keď sa zrazu zjaví vo dverách náš partner, ktorý na nás hľadí a obdivuje každý centimeter nášho tela. K čomu toľká nespokojnosť? My ženy by sme chceli stále niečo lepšie, krajšie, chudšie, kratšie, dlhšie… Nikdy nebudeme dostatočne spokojné s tým čo máme. Tento prístup však nie je správny. Na svete neexistuje nič horšie ako žena, ktorá sa neustále podceňuje.

Zdravé sebavedomie by nemalo chýbať žiadnej žene, či je vysoká, nízka, štíhla, alebo má ženskejšie krivky. Sme rozdielne, no každá má v sebe šarm a obrovskú osobnosť. Naša jedinečnosť by mala byť silnou zbraňou proti neistote, neúspechu, sklamaniu vo vzťahu a mnohým iným nástrahám, ktoré nás počas života prenasledujú.

Naštartujte preto deň s myšlienkou, že na svete neexistuje žiadna iná, ktorá by bola rovnaká ako vy. Milujte svoje krásne telo! Vyjdite do ulíc s úsmevom na perách a hrdo kráčajte výzvam vpred!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife