unsplash.com

V dnešnej dobe je potrebné, aby boli ženy sebavedomé. Pokiaľ si neveríš, ostatní v tvojom okolí to veľmi ľahko zistia. Možno si svoju dôveru v seba kedysi stratila a nedarí sa ti ju získať naspäť. Poradím ti, ako na to. Sebadôvera je totiž niečo, čo sa dá zlepšiť.

Snaž sa myslieť pozitívne

Znie to ako obrovské klišé, no prvým krokom, ako byť sebavedomá žena je pozitívna myseľ. Pokiaľ si budeš nahovárať, že v niečom uspeješ alebo že dnes vyzeráš dobre, časom tomu uveríš. Ak na niečo intenzívne myslíš, pritiahneš to do svojho života. Preto zahoď negativitu a obklop sa najmä pozitívnymi myšlienkami.

Chváľ sa za všetko, čo môžeš

Nielenže si pohladíš ego, ale tvoje sebavedomie začne pomaličky stúpať. Vo svojom vnútri sa pochváľ za všetko pozitívne. Úspešne si napísala ťažký test? Stihla si svoju prácu urobiť včas? Podaril sa ti chutný obed? Tak neváhaj a pochváľ sa. Raz za čas predsa neuškodí, ak sa dokonca odmeníš nejakou maličkosťou. Takto sa naučíš milovať samu seba.

zdroj: Photo by Daniel Monteiro on Unsplash

Nájdi v sebe akýkoľvek talent či kreativitu

Pekne kreslíš? Skvele tancuješ? Nevadí, že si nikdy nenavštevovala žiadnu tanečnú školu alebo si sa profesionálne nevenovala žiadnemu športu. Pokiaľ vieš tancovať, hrať na gitare, spievať alebo robiť čokoľvek a naozaj ti to ide, rozvíjaj tento svoj skrytý talent. Možno ťa časom bude aj živiť.

Nepripúšťaj si neúspech

Čokoľvek negatívne sa ti stane, nikdy si túto negativitu nepripúšťaj. Ak neuspeješ v škole, v práci či vo vzťahoch, vždy máš predsa možnosť všetko napraviť. Neúspech by ťa nikdy nemal od ničoho odradiť – práve naopak – začni na sebe ešte viac makať a po chvíli pritiahneš úspech do svojho života.

Buď vďačná za komplimenty

A ver im. Pokiaľ ti niekto pochváli pekné šaty či vlasy, poďakuj sa. No ešte dôležitejšie je, aby si týmto komplimentom naozaj uverila. Len tak objavíš sebavedomie, o ktorom si si možno myslela, že už neexistuje.

zdroj: Photo by Sonnie Hiles on Unsplash

Nikdy si sa s nikým neporovnávaj

Ja viem, všetky tie modelky na Instagrame sú také dokonalé. Lenže ich fotky sú upravené a v skutočnosti tak perfektne nevyzerajú. Preto sa prestaň s akoukoľvek ženou porovnávať. Ani bývalá tvojho partnera nie je dokonalá, ako sa ti na prvý pohľad môže zdať. Každý máme iné prednosti, ktoré z nás robia výnimočných ľudí. Treba ich v sebe iba objaviť.

Staraj sa o seba

Vždy sa staraj o svoj vzhľad a zdravie. Cvič, športuj, pekne sa obliekaj, staraj sa o svoju pleť či vlasy. Vďaka tomu, že buduješ svoj zovňajšok si môžeš vybudovať aj lásku k sebe samej.

Každý deň sa pozri do zrkadla a pochváľ sa

Toto je ten najdôležitejší krok zo všetkých. Denne sa usmievaj na svoj odraz v zrkadle. Nezáleží na tom, ako vyzeráš. Jednoducho buď zakaždým so sebou spokojná. Ver mi, časom začneš byť na seba pyšná a po ulici budeš chodiť s vypnutou hruďou a úsmevom na perách. Pretože len ak budeš mať rada samu seba, potom môžeš mať rada ostatných a vidieť všetky krásy života.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife