Žena so žltým očným make-upom
YouTube/Alexandra Anele

Na sociálnej sieti si videla úžasný tutoriál na líčenie, ktoré sa ti nesmierne páčilo. Celá netešená si si ho vyskúšala, a aj keď už nejakú prax s make-upom máš, výsledok bol hrozný. Očné tiene na tebe vyzerali, akoby ti oči opuchli, alebo naopak, úplne zmenili tvar. Pripadala si si potom ako z cirkusu? Nemusí to byť tým, že sa ti niečo nepodarilo, ale tým, že si zabudla na jednu vec.

Každá z nás má iný tvar očí a na tom záleží viac, ako si si možno myslela. Je teda logické, že rovnaké líčenie – farba, produkty i technika vytvoria na 10 rôznych ženách 10 iných efektov. Nie je preto dôležité vedieť len to, ako sa šikovne namaľovať, ale aj to, čo sa hodí presne tvojej tvári. Aby si si líčením zvýraznila krásu, a nie naopak.

Guľaté, mandľové, hlboko usadené, blízko či ďaleko od seba, padnuté viečka, kruhy a vačky pod očami, … to všetko vytvára tvoj jedinečný pohľad. A ty musíš vedieť, ako ho zdokonaliť. To, čo nechceš ukazovať, potrebuješ opticky zakryť, a to, čo je pekné, dať do popredia. Napríklad, keď máš malé oči, nechceš ich ešte viac utlačiť, však?

A pokiaľ chceš svoj finálny look úplne vytuniť, prečítaj si aj náš predošlý článok o líčení podľa farby očí.

Ako si nanášať očné tiene správne?

Lepšie je raz vidieť ako 100-krát počuť, a preto v týchto videách nájdeš odpovede na to, ako by si mala očné tiene nanášať presne podľa typu očí, aké máš.

Krok za krokom sa v nich dozvieš, aká technika je na to ideálna, ale aj to, aké farby použiť. A to všetko s priamou ukážkou, ktorú si môžeš pred zrkadlom spoločne s profesionálmi vyskúšať.

A ako zistiť, aký máš tvar očí sa dozvieš vo videu nižšie

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty