Žena a make-up

Každodenné líčenie je niečo, čo patrí k životu väčšiny z nás. To, aký make-up každé ráno zvolíš, je na tebe. Niekedy to cítiš na výrazné oči, inokedy si zvýrazníš pery, no a sú dni, kedy si rada, že máš na sebe aspoň maskaru. 

Týchto 5 vecí sa snaž použiť pri každom líčení.

1. Báza pod make-up

To, čo by si si mala dať počas každodenného líčenia na svoju tvár ako prvé, je určite podkladová báza. Každá z nás má istý typ pleti, či už ju potrebuješ zmatniť, alebo naopak jej dodať žiadúci lesk, báza pod make-up je naozaj tá správna cesta.

V drogérií nájdeš neskutočný počet týchto prípravkov, a tak je len a len na tebe, vybrať si tú správnu. Podkladovú bázu by si mala použiť naozaj pred každým líčením, pretože ona dodá tvojej pleti to, čo potrebuje.

Make-up
zdroj: Pexels/Lucas Pezeta

2. Bez make-upu to nepôjde

Medzi základ každého líčenia patrí určite make-up. Na podkladovú bázu teda určite nezabudni naniesť ten správny odtieň. Aj keď väčšina z nás použije aj púder, korektor alebo rozjasnovač, bez týchto vecí sa tvoje každodenné líčenie dokáže zaobísť.

Make-up je však určte niečo, čo by si mala mať na tvári pri každom líčení. Dávaj si však veľký pozor, aby si zvolila ten správny odtieň, žiadna z nás predsa nechce byť biela ako omietka a naopak ani oranžová tehla. No a nezabudni použiť tie správne štetce, aby bol tvoj make-up roznesený po celej tvári a bez fľakov.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty