YouTube/Roxette Arisa

V dnešnom svete, v ktorom vládne kult akejsi „dokonalosti“, chce byť každá žena stále viac a viac krajšia. Na Instagrame na nás vyskakujú vymakané telá a tváre, ktoré sú ako z nejakej reklamy. Okej, dobre vieme, že za to môžu aj úpravy a filtre, no čo keď je treba vyjsť von a ukázať sa reálnemu svetu? Nie každá má na to, aby sa nechala upraviť pod rukami odborníkov.

Plastické a estetické zákroky dnes už nie sú ničím výnimočným. Zúžiť nos, zbaviť sa druhej brady, zvýrazniť lícne kosti, to už nie je nič, čo by šikovný lekár nezvládol. A ak nie on, tak ty vo Photoshope. Vyzerať chudšie aj na tvári, to je jedna z najčastejších požiadaviek žien. Ešte, že to dokážeš aj vďaka „obyčajnému“ make-upu.

I keď kontúrovanie tváre nie je žiadna novinka v oblasti líčenia, i tu sa trendy a techniky stále vylepšujú a menia tak, aby bol efekt čo najväčší a pritom sa na seba stále podobala. A my sme pre teba vybrali tie najlepšie tutoriály, ktoré ťa to naučia, takže nemusíš míňať tisíce na plastiky ani sa deformovať v appke. Postačí pár správnych ťahov!

Make-up „plastika“, ktorá ti zmení tvár

Staré a nové techniky kontúrovania pre porovnanie

Ako na okrúhlu tvár

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty