Pexels/Polina Kholodova

Si sama, no nezamýšľaš sa nad tým takmer vôbec. O to viac ťa dokáže vyviesť z miery otázka na túto tému práve od tých, ktorí ti ju kladú. Áno poznáme tento pocit viaceré a veľmi dôverne. Častokrát iných zaujíma to, čo vlastne nám samým až tak neprekáža. 

Ty však vieš, že život bez partnera neznamená samotu. Pretože i napriek tomu, že si bez neho, nie si osamelá. A to je omnoho dôležitejšie. Mať vo svojom živote ľudí, pri ktorých sa cítiš v mnohých prípadoch istejšie a lepšie ako v čase, keď si s ním tvorila pár, je darom. Aj to je jeden z  dôvodov, prečo si radšej sama.

Cítiš sa slobodne tak inak. A ty si tento pocit teraz omnoho viac užívaš, pretože si ho pri ňom nepoznala. Toto je ďalší z dôvodov, prečo sa cítiš teraz tak dobre a bez akýchkoľvek výčitiek.

Teraz si veselšia a spontánna. Áno, si sama sebou a vnímaš to aj ty. Si dokonca i spokojná, vyrovnaná a presne taká, aká si bola kedysi. Že sa takto cítiš si si uvedomila až istý čas po tom, ako odišiel.

Ak nie je človek vo vzťahu sám sebou, potom to nie je pravá láska a také, aké by to malo naozaj byť. Aj na túto vec musel prísť čas a s ním ďalší dôvod, pre ktorý ti teraz vyhovuje zostať sama.

Dnes si tu a zajtra zas na inom mieste. Tak často si sa podriaďovala aj v tejto veci. Kým ty si chcela stráviť večer s kamoškou, on chcel byť presne v tomto momente práve s tebou. Čo však bolo horšie, že v čase, keď si s ním chcela stráviť čas ty, on už bo dohodnutý s kamošom a nedalo sa to zrušiť. Takýchto a podobných situácií bolo veľa, a tak neskutočne ťa to unavovalo, preto si rada, že si na rozhodovanie v tomto smere sama.

S určitosťou je tých dôvodov omnoho viac. Čo je však podstatnejšie, že si to opäť ty, že si sa dokázala vymaniť od vecí, ktoré ťa tak odháňali od tvojho skutočného ja. My ženy robíme častokrát veci, ktoré by sme inak nerobili práve kvôli láske.

Láska je krásna vec, ale musí byť slobodná a nesmie byť obmedzovaná. A ty si žena na správnom mieste, pretože si sa od týchto, ale i ďalších vecí dokázala odpútať a kráčať  životom zatiaľ sama. Momentálne si síce single, no nie sama. Na to nikdy nezabúdaj.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating