instagram/lostitalianos

Vidíš ich na ulici, medzi priateľmi aj na sociálnych sieťach. Ženy, ktoré sú šťastne zamilované. Praješ im to. No niekde v kútiku duše sa pýtaš samej seba, prečo sa to doteraz nepodarilo aj tebe. Niet na svete niekoho, kto by ťa ľúbil?

Tvoj single život si si užila, no cítiš, že by si sa o veci rada delila s niekým iným. No on neprichádza a tak začínaš o sebe pochybovať. Som škaredá? Som zlá? Nemám to, čo iné ženy? Hľadáš chyby, niečo, na čo by si to mohla zvaliť.

No zbytočne, ver, že ty za to naozaj nemôžeš. Môžeš to nazvať ako chceš, osudom, karmou, jednoducho životom, len nie tvojou vinou. Keď si to uvedomíš, otvoria sa ti dvere.

Totiž, hovorí sa, že kto hľadá, ten nájde, no v láske platí presný opak. Keď prestaneš hľadať, keď prestaneš tlačiť na pílu a sužovať sa otázkami, vtedy, v úplne nečakanej chvíli nájdeš to, po čom tvoje srdce túži. To, že si teraz sama, neznamená, že je to niečo zlé, a že to tak aj navždy ostane. Tvoj čas eštelen príde a tomu môžeš veriť. A na dobré sa oplatí počakť, však?

Preto sa teš z lásky okolo seba, no neprepadaj smútku, ktorý je zbytočný. Nikdy nevieš, kam ťa nohy zavedú a komu sa raz zahľadíš do očí. Čím viac budeš šťastnejšia sama so sebou, tým viac si do života privoláš toho, s kým to všetko ešte zdvojnásobíš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating