pexels.com

Všimla si si tento fenomén? Slobodné dievčatá väčšinou robia všetko pre to aby vyzerali skvelo. Snažia sa zdravo stravovať a cvičiť. Akonáhle si nájdu partnera, spohodlnejú a viac si doprajú. A nie je to náhoda! Podľa vedcov sú totižto ľudia vo vzťahu tučnejší. Prečo je to tak?

View this post on Instagram

Yes. @idreamaboutfood ❤️🍕tag a food lover

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Štúdia bola vykonaná na Queenslandskej univerzite v Austrálii, kde výskumníci analyzovali údaje 15 000 ľudí v priebehu 10 rokov a zistili, že páry, ktoré sa nachádzajú v šťastnom vzťahu vážia priemerne o 5,8 kg viac ako ich single rovesníci a ich priemerný ročný prírastok na váhe bol 1,8 kg. Dalo by sa povedať, že zatiaľ čo slobodní ľudia majú dostatok času na to, aby zašli do fitka a môžu jesť to, čo zapadá do ich stravovacieho plánu, vo vzťahu je to inak. V ňom sa totiž ľahšie prispôsobíme partnerovi, spoločne prokrastinujeme, objednáme si pizzu, či k večeri dáme pohár vína.

Pozitívom však je zistenie, že ľudia vo vzťahu majú tendenciu byť zdravší, fajčiť menej a jesť viac ovocia a zeleniny v porovnaní s nezadanými.

View this post on Instagram

Mornings with bae…@llynnllaura @dominic__h 🍓

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

Uskutočnená bola aj štúdia na Southern Methodist University v Dallase, ktorá sledovala takmer 200 novomanželov po dobu štyroch rokov a prišla k rovnakému záveru. „Spokojnosť je v pozitívnej väzbe s naberaním hmotnosti“, vravela hlavná výskumníčka Andrea Meltzer, „manželia, ktorí sú spokojnejší majú väčšiu pravdepodobnosť pribrať na váhe v porovnaní s tými, ktorí sú spokojní menej.“

Čiže ak ti tvoj partner alebo niekto iný bude vykrikovať ako si vo vzťahu pribrala, len sa usmej a povedz mu, že tvoja váha je odrazom tvojej spokojnosti ;).

 

Zdroj: 9gag.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating