Určite sa ti nejedenkrát dostali pod ruku rôzne články, v ktorých si sa mohla dočítať o mýtoch lásky. Niekto im bezhlavo verí, niekto zas nie. My sme sa ale rozhodli, že tie „najväčšie“ z nich pozbierame a vytvoríme ti kvíz, pri ktorom môžeš zistiť, ako si na tom ty. Je naozaj pravda, čo sa píše o láske? Nuž, skús a možno sa dozvieš aj ty niečo nové!

Len dlhodobé stretávanie je dôkazom, že ste pre seba stvorení!

Správne! Nesprávne!

Nie je tomu vždy tak. Dlhodobé stretávanie nezaručí, že budete spolu do konca vašich životov. Je to skôr o tom, ako sa staráte obaja o vzťah. Naivne veriť, že pokiaľ budete nasilu spolu, že láska bude rásť, je hlúposť.

Prvé rande ukáže, či to má zmysel alebo nemá.

Správne! Nesprávne!

Veru, prvé rande je veľmi dôležitý radca, ktorý ukáže, či to má prosperitu alebo nie. Ak to nezaiskrí hneď na prvú šupu, len málokedy sa to podarí na xy šupu. Ak tam nie je iskra, na čo ti je taký vzťah, ktorý napokon aj tak skončí?

Prvý dojem je rozhodujúci.

Správne! Nesprávne!

Nie vždy, čo sa zdá na prvý pohľad zlé, v skutočnosti aj je. Ako sa hovorí, nesúď knihu podľa obalu. A k cítiš medzi vami iskru, nezahadzuj to.

Správne dievča zmení muža.

Správne! Nesprávne!

Žiaľ, nech je žena akokoľvek úžasná a nech je muž akokoľvek zaľúbený, podstatu človeka zmeniť nejde. Jedine usmerňovať a ukazovať nové pohľady, ale meniť pokiaľ to on sám nechce, nie je možné. Zmeniť muža na svoj obraz rovná sa záhuba vzťahu.

Láska prekoná všetko.

Správne! Nesprávne!

Niekedy láska nestačí, pretože žiť len z lásky sa nedá. Pokiaľ sú dlhodobé problémy vo vzťahu a nedajú sa už vyriešiť, tu ani láska nevie zabrániť koncu. Niekedy je lepšie dať bodku za niečím, aby sme mohli privítať niečo lepšie.

Dôležité je, že si rozumiete vy dvaja, i keď rodina nie.

Správne! Nesprávne!

Samozrejme, že najdôležitejšie je, ako ste na tom vy dvaja. Lebo ani rodina, ani kamaráti nežijú tvoj život. Pokiaľ si šťastná vo vzťahu a vidíš v tom potenciál, smelo do toho.

Druhá láska je trvácna.

Správne! Nesprávne!

Hovorí sa, že po prvom sklamaní prichádza niekto, kto je predsa len pre nás stvorený. A taktiež sa šepká, že druhá láska je o to výnimočnejšia, lebo už prestávame dúfať, že by mohol prsť niekto, kto by nás miloval a vtedy príde.

Muž potrebuje tvoju pozornosť neustále, aby vedel, že si jeho.

Správne! Nesprávne!

Muž potrebuje v provom rade priestor a ty tiež, Neustála spoločnosť jeden druhého sa skôr premení na niečo, od čoho chce každý utiecť. Láska sa nedokazuje len pozornosťou. Najmä skutkami.

Dokonale vyzerajúca žena je v centre pozornosti muža.

Správne! Nesprávne!

Pravda, je v centre pozornosti. Ale kvôli čomu? Vari na život? Omyl, Takzvané barbie girls muži skôr vnímajú len na uspokojenie túžob. Ale na život a založenie rodiny majú iné méty. Ale to už zrejme vieš.

Láska ide cez žalúdok.

Správne! Nesprávne!

Je to metafora, ktorá je stará ako svet, ale pravdivá. Totižto možno si ju vyložiť i tak, že žena, ktorá je skôr zahladená do seba, ako na to, či zvláda bežné činnosti, muž rýchlo opustí. Pretože mu to evokuje, že by ťažšie zvládala rolu matky.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.