pexels/rodnae-prod

Nechceš byť sama, bez lásky, opory, nehy a citu. Chceš mať vedľa seba najlepšieho kamaráta, ktorý s tebou pôjde aj na koniec sveta, bude ti venovať všetok svoj voľný čas, bude ťa milovať, ochraňovať a stále podporovať. Ale si pripravená na záväzok, v ktorom budeš musieť robiť ty to isté? Si pripravená na lásku, milostný život a niekoho, kto bude v tebe vidieť celý svoj vesmír?

Práve tieto otázky, vlastné uvedomenie sa a to, že si sa naučila žiť sama so sebou, môže chlapovi, ktorý sa do teba bezhlavo zaľúbi, zachrániť puknuté srdce. To by si mu určite zlomila, pretože ak nie si pripravená, vyrovnaná a ak nevieš vydržať sama so sebou, nedokázal by to ani ten chlapec, ktorý by mal byť tvoja záplata, hračka na hranie.

Vzťah, ktorý nie je úprimný a položený na základoch spoločnej vášne, romantiky a hlavne lásky a porozumenia, nikdy nemôže zdravo fungovať tak, aby ani jeden netrpel a netrápil sa. Toto sú 3 veci, ktoré robí žena alebo muž, ktorý nie je vyrovnaný sám so sebou a nepozná svoju hodnotu.

1. Prehnaná žiarlivosť

Prehnaná žiarlivosť vo vzťahu nie je dobrá. Svoju lásku si partneri vedia dokázať aj bez okázalých scén, ktorými len ukazujú ako sa sami nemajú radi a nevedia oceniť svoju hodnotu. Práve žiarlivosť je znamením toho, že ten kto žiarli, nemá vybudované zdravé sebavedomie, nevieš oceniť svoju hodnotu a nie je si istý láskou toho druhého.

2. Spomínanie minulosti

Spomínanie minulosti je ďalšia z vecí, ktoré neznášajú partneri. Práve zmienka o bývalom partnerovi je znakom toho, že nežiješ pre prítomnosť. Rada spomínaš na niečo, čo už bolo, na čas strávený s iným alebo rada porovnávaš? To znamená, že nie si pripravená posunúť sa ďalej. Iba vyrovnaná žena sa dokáže zamerať na prítomnosť, nový vzťah, nové zmeny, ktoré v ňom nastanú, nespomína na minulosť, užíva si prítomnosť a plánuje svoju lepšiu budúcnosť.

3. Voľný čas

V zdravom a partnersky vyrovnanom vzťahu nie je ani jeden z partnerov utláčaný alebo prehliadaný. Pripravená žena akceptuje záľuby a výstrelky svojho muža, ktorý sa niekedy (väčšinou) chová ako veľký „pubertiak“. Ak nie si naučená žiť a byť pár hodín sama so sebou, nevieš čo máš bez neho robiť, kým je na pive s kamarátmi, je problém asi v tebe, nie je v ňom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating