Tiež sa vždy roztápaš pri pohľade na fotky malých roztomilých šteniatok či mačiatok? Čo ti ale napadne pri fotkách zúbožených zvieratiek, ktorých sú plné útulky? To už tak pekne nevyzerá, že? 

Stovky detí žobronili od svojich rodičov, aby im kúpili nejaké zvieratko. Veď oni sa postarajú. A vieš ako väčšina týchto domácich miláčikov skončila? Tipuješ správne, vyhodené na ulici alebo v útulku. Ak teda skutočne túžiš po štvornohom chlpatom kamarátovi, mala by si poriadne zvážiť, ako si ho zadovážiš.

Mnoho ľudí sa od zvierat z útulku dištancuje, no nevidím dôvod prečo. Možno na prvý pohľad nevyzerajú tak dokonale ako tie, ktoré by si kúpila za desiatky či stovky eur v obchode či od chovateľa. No nikdy nevieš, či práve tento chovateľ nepredáva psíky nelegálne a robí to len kvôli zisku.

zdroj: facebook.com/Psia duša

Prečo si teda radšej vybrať psíka z útulku?

  • Zachrániš tak minimálne jeden ďalší život.
  • Psíky z útulku si v živote preskákali všeličím. O to viac sa dokážu odvďačiť za lásku, ktorú im poskytneš.
  • Ak si vyberieš dospelého psíka, nemusíš ho trénovať a cvičiť. Väčšinou sa o to v útulku postarajú sami.
  • Ak si raz adoptuješ psíka, získaš verného priateľa na celý život.
  • Vieš, do čoho ideš. Zamestnanci útulku psíka dôverne poznajú, vedia, ako sa správa a čo od neho môžeš očakávať.
  • Inšpiruješ tým ľudí vo svojom okolí, ktorí sa možno tiež rozhodnú pre adopciu. 
  • Ak sa pozeráš na hodnotu peňazí, v podstate ušetríš. Za šteniatka s papiermi by si dala niekoľko stoviek eur.

Veľa ľudí si pri príchode do útulku chce vziať len šteniatko a dospelé psíky prehliadajú. Ak sa ale rozhodneš pre dospelého psa, získaš hneď parťáka, s ktorým si môžeš užívať svoj voľný čas a nemusíš sa báť ohryzených či ocikaných vecí. Šteniatku musíš venovať veľa času, preto ak chodíš do školy či do práce, nie je to veľmi šťastná voľba. Ak by šteniatko ostalo väčšinu dňa samo doma, nemuselo by to dopadnúť najlepšie. Dospelé psy sú ale na to už trochu zvyknuté a tých pár hodín ťa ochotne počkajú bez toho, aby ti zdemolovali celú izbu. Tak čo, presvedčili sme ťa aspoň trochu o tom, že na psíkovi z útulku nie je vôbec nič zlé?

View this post on Instagram

Always and forever my favourite snuggle partner 🐶💋 we made it to Bristol, our last stop before we embark the ferry next week. lots of people to see, last minute appointments and collecting things we will need, high emotions, high intensity and lots of parties!! I like the energy that surrounds a big trip coming together, the eagerness to get going contrasted by the heart ache of saying goodbye. The excitement of a new adventure dancing with fears of the unknown. To me this is what it’s all about, swirling up dormant emotions, pushing myself through the uncomfortable feelings and being rewarded with my wildest dreams. Saying goodbye is never easy but it does get easier as I understand myself, this week is about celebrating the friends I have made, love that has deepened and the memories we have shared this summer. 🌞

A post shared by Annie 👁🌊🌙 (@seathemoonlight) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife