Pexels/Ekaterina

Mala si za sebou už niekoľko vzťahov, ktoré tak vlastne ani nazvať nemôžeš, pretože s odstupom času si uvedomuješ, že to boli len pokusy oň. Keď si si už myslela, že tebe nie je láska súdená, zrazu sa v tvojom živote objavil niekto, kvôli komu si zabudla na boľavé srdiečko a pocítila v sebe niečo, o čom si ani netušila, že sa to v tebe skrýva. To je on! To je ten pravý! A tvoj svet bol zrazu farebnejší než kedykoľvek predtým.

Najmä po tom, čo ti tie city aj opätoval. V tej chvíli sa začalo niečo, na čo si sa pozerala iba v romantických filmoch. Keď si na to spomenieš, sú to ako ozajstné zábery z kamery, ktorou niekto snímal váš vzťah. Akoby si vás videla z tretej strany a pozerala sa na spomienky chytené v čase. Vidíš vás smiať sa, milovať, ležať pred telkou, tancovať na pláži, pripravovať si spoločné raňajky, …

Tie zábery idú po sebe neskutočnou rýchlosťou, akoby niekto stlačil zrýchlenie prehrávania v tvojej hlave. Pár sekúnd a zrazu si na konci, dej sa skončil, aj napriek tomu, že tvoj život bežal ďalej. Lenže tá časť, kde ste boli spolu, už nepokračuje.

Pamätáš sa, ako si si myslela, že budete spolu navždy? To bolo v tých „obyčajných“ chvíľach, keď si sa na neho len tak pozerala a premýšľala o tom, aké šťastie ťa postretlo. Doteraz máš pred očami črty jeho tváre, dokázala by si na ulici spoznať jeho chôdzu a vôňu jeho tela nevieš dať z tvojho nosa preč. Akoby sa vo vzduchu stále vznášala okolo teba. Ako taká pripomienka toho, na čo vlastne nechceš zabudnúť.

Pýtaš sa samej seba, či si bola tak naivná alebo hlúpa. Nebola si ani jedno z toho. Bola si úplne normálna zamilovaná žena, ktorá verila v šťastný koniec, pretože tentokrát to s ním bolo úplne iné. Iné ako si dovtedy poznala. On bol iný, než chlapi, ktorých si doteraz poznala. Takže, aj koniec mal byť iný, no nie? To ti dávalo logiku, avšak, osud si pre vás oboch vybral iný záver.

Veriť, že budeš s niekým už navždy – pre niekoho je to priam smiešne, pre iného tá najčistejšia prosba do budúcnosti. Dokonca aj slovo navždy neberú všetci doslova. Niekedy môžeme byť vďační, že naše „navždy“ trvalo len pár rokov a potom sme si novú kapitolu začali písať s niekým iným. Ono, nie je super, že sa z nášho životného filmu stane vlastne seriál? A každá jeho časť nás síce bude na konci mrzieť, no budeme sa tešiť a milovať aj tú ďalšiu?

Nech je to akokoľvek, vždy si pamätaj, že veriť na slovo „navždy“ je krásne. Nádej potrebujeme v rôznych smeroch nášho bytia, a inak to nemôže byť ani v láske. Pretože vidina toho, čo to slovo pre nás predstavuje, z nás nerobí zúfalé romantičky, ale ženy, ktoré majú srdce úprimne otvorené.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating